zpravodajství

Podél Moravy jezdí tisíce cyklistů

31.05.2011 - redakce

Baťův kanál lemují pohodlné cyklostezky.    Foto: archiv Baťova kanálu

Zlínský kraj – Od polských hranic na severu až po hranice s Rakouskem na jihu můžete dojet na jízdním kole po značené Moravské cyklistické cestě mimo silnice se silným dopravním zatížením. Měří 293 kilometrů. Tato cyklistická magistrála protíná i Zlínský kraj (v délce 65 km). K jejímu dokončení do plánované podoby chybí už jen krátký úsek 1,5 kilometru po břehu řeky Moravy na jih od silničního mostu v Napajedlích a výhledově možná ještě úsek mezi Kvasicemi a bělovským jezem.
"Úsek cyklostezky na levém břehu Moravy mezi Pahrbkem a Spytihněví otvíráme slavnostně 1. června. Zbývající úsek po břehu řeky od Pahrbku do Napajedel jsme alespoň srovnali a zhutnili. Za suchého počasí už je pro cyklisty dobře sjízdný, za deště nebo na in-line bruslích lze toto místo objet po značené trase s využitím místních komunikací," uvedla starostka Napajedel Irena Brabcová.
Moravská cyklistická cesta začíná na severu kraje v obci Záříčí a vede většinou po místních a krajských komunikacích přes Chropyni do Kroměříže. Tam se již přimyká k řečišti Moravy a vede po jejím pravém břehu novým úsekem až do Kvasic. Za nimi se cyklisté musí na několik kilometrů vrátit na silnici III. třídy, z níž ještě před bělovským jezem odbočí na účelovou komunikaci. Přes Moravní lávku se cyklisté dostanou v Otrokovicích na levý břeh řeky a po jeho hrázích s komfortním novým živičným povrchem mohou pokračovat do Napajedel. Ve Spytihněvi se dostanou přes jez na pravý břeh řeky a budou projíždět po nových cyklostezkách krásnou krajinou podél Baťova kanálu až do Starého Města. Dalšími obcemi na trase jsou Kostelany nad Moravou, Ostrožská Nová Ves a Uherský Ostroh.
V loňském letním období po cyklostezce přes Napajedla projelo nebo přešlo přibližně
60 000 osob. "Hodně našich občanů začalo po nových cyklostezkách jezdit na kole do Otrokovic do práce, dokonce i v zimním období," uvedla starostka Napajedel. (vc)

Čtenost článku: 1244

<<zpět