sport

Buchlovický petanque

31.03.2011 - redakce

Buchlovice – Teprve začíná jaro a hráči buchlovického Petanque klubu Stříbrné kule mají za sebou už půlku sezony. Milovníci tohoto netradičního sportu hrají turnaj za turnajem a nezastaví je ani mráz, či špatné počasí. "Sezona je vlastně podobná školnímu kalendáři. Začínáme v srpnu a končíme v půlce června," vysvětluje prezidentka klubu Alena Horáková. Stříbrné koule létají vzduchem v Buchlovicích a okolí v rámci deseti hlavních a několika dalších doplňujících turnajů. Hraje se na písku, na trávě, nebo v halách.
A jak se dá hrát petanque v zimě? Žádný problém. V Buchlovicích dokonce mají turnaj, který těžké mrazivé podmínky přímo vyžaduje. "Pravidelně pořádáme soutěž zvanou Zmrzlé kule. Hrává se na sněhu nebo na zmrzlém blátě školního hřiště v Buchlovicích. Letos jsme měli trochu smůlu, že zrovna nebyl sníh, ale i tak jsme si to užili," říká Alena Horáková.
Na jaře je na programu několik turnajů a jedním z vrcholů bude i druhý ročník turnaje družstev, který se hraje na písku. "Soutěže jsou otevřeny pro veřejnost, takže přijet si zahrát může úplně každý," zmiňuje Alena Horáková.(oh)

Čtenost článku: 534

<<zpět