sport

Bystřičtí biatlonisté

27.01.2011 - redakce

Bystřice pod Hostýnem – Přestože se rozbíhají domácí biatlonové soutěže, bystřický tým tuto zimu do bílé stopy závodit zřejmě nevyrazí. Proč? V oddílu totiž došlo k obměně členů a nováčci musí nejprve pořádně potrénovat. Ostré závody je tak čekají až v letní sezoně. "Odešlo nám několik zkušených sportovců a máme tu nové žáky. Nemělo by cenu je hnát hned na závody. I cestování by bylo hodně finančně náročné, vždyť do nejbližšího závodiště v Novém Městě na Moravě je to asi sto padesát kilometrů," zdůvodňuje Radovan Zicháček, který má bystřický biatlon na starosti. Bystřičanům taky nijak zvlášť do not nehrálo počasí.
"Tolik sněhu zase nebylo, tak jsme nemohli využít naši dráhu na Tesáku. Věnujeme se tedy spíš suché přípravě," dodává Zicháček. Podle něj je potřeba hlavně trénovat.
Oddíl z Bystřice pod Hostýnem tak sází především na běhy a kondiční trénink. "Ti noví potřebují taky pořádnou střeleckou průpravu. Na tu budou ale lepší podmínky až v jarním období. Stěžejní je pro nás hlavně léto, máme tu na to ideální podmínky," řekl.(oh)

Čtenost článku: 559

<<zpět