informace krajského úřadu

Putování časem Zlínským krajem

05.01.2011 - redakce

Výpravnou publikaci pokřtil hejtman Stanislav Mišák. |   Foto: Petr Zákutný

Zlín – Koncem listopadu vydal Zlínský kraj knihu Putování časem Zlínským krajem. Dvousetstránkové dílo vybavené četnými historickými i současnými fotografiemi a množstvím informací rozčleněných do dvanácti tematických kapitol přibližuje území Zlínského kraje z různých pohledů, přičemž poukazuje i na dosud nepříliš známé skutečnosti.
"Bylo vydáno několik publikací o zajímavostech našeho kraje, zaměřených převážně na cestovní ruch. Pociťoval jsem však potřebu, abychom se zajímali tak trochu odkud přicházíme, kdo jsme a kam jdeme. Proto jsem oslovil autorský tým lidí, kteří se po těchto stopách vydali. Desetileté výročí od konání prvních krajských voleb na podzim roku 2000 pro mne bylo důvodem k realizaci záměru, který jsem v hlavě nosil už delší dobu, a sice přiblížit srozumitelným a zajímavým způsobem proměny území, na němž vznikl dnešní Zlínský kraj," řekl hejtman Stanislav Mišák, který byl iniciátorem projektu. Sestavení textů zaměřených na minulost bylo doménou historika a autora řady publikací Zdeňka Pokludy, shromáždění a zpracování podkladů přibližujících současný život regionu bylo úkolem redaktorky Heleny Mráčkové, po výtvarné stránce knihu zpracoval malíř Josef Ruszelák. Publikace byla
14. prosince 2010 na tiskové konferenci slavnostně představena novinářům.


Knihu lze za cenu 299 Kč zakoupit či objednat zatím prostřednictvím těchto míst:
Městské informační centrum Uherské Hradiště, Městské informační centrum Slavičín, Luhainfo Luhačovice, Informační centrum Vsetín, Infocentrum Českého svazu ochránců přírody Valašské Meziříčí, Turistické informační centrum Valašské Meziříčí, Informační centrum Velké Karlovice, Městské informační středisko Brumov-Bylnice, Infocentrum Strání - Květná, Turistické a Informační centrum Buchlovice, Krajská knihovna Františka Bartoše Zlín, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. (red)

Čtenost článku: 617

<<zpět