úvodem

Úvodní slovo

05.01.2011 - redakce

MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje

Milí spoluobčané,

jak přibývá let, tak nám přijde, že ten čas utíká rychleji. Je tu rok nový a mnozí z nás se třeba jen krátce vracíme ke zhodnocení roku právě uplynulého. Pokud to vezmu z pohledu, že do naší velké rodiny přibyli vnuk Daliborek a synovec Filípek, tak byl úžasný. Přál bych i vám, milí spoluobčané, abyste si i vy mohli říci, že to byl přese všechno rok dobrý. Jenže i přes toto přání se připomenou mnohé starosti a obavy.
Byl to rok, dá se říci, hektický, s velkými změnami, které jsou pro mnohé takříkajíc těžce stravitelné. I přes demonstrace, stávky se stále zkouší, kam lze zajít. Daleko ne. Přitom jsou cesty jak napětí ve společnosti nezvyšovat. Jistě by například pro začátek stačilo, aby stát řádně zaplatil vyšší zdravotní pojištění za své pojištěnce a lékaři by v nemocnicích zůstali. Nejde však jen o lékaře. Těžkosti dolehly na mnohé a nejvíce na ty, kteří krizi nezavinili.
Přes to všechno slyším od mnohých z vás: "Snad bude lépe." Nemyslí se tím jen mít se dobře, mít dost peněz, žít bezstarostně. Cítím v tom touhu, aby se zlepšily vztahy mezi lidmi, aby bylo více tolerance, porozumění a ochoty více si vážit své vlasti, tradic, kořenů.
Přesto, že žijeme v té části světa, které je dopřán život v určitém dostatku, nemůžeme chtít takové správce země, kteří budou občanům snižovat životní úroveň a kvalitu života s poukazem, že dvě třetiny světa trpí bídou, hladem, nepokoji, nemocemi, absolutně nedostatečnou zdravotní a sociální péčí. Tam přece směřovat nechceme. Jistě také nechceme, aby celebritami byli ti, kteří republiku rozkradli.

Přeji vám/nám všem, aby tento rok byl rokem lepším, ve kterém vám/nám bude sloužit zdraví, nebude chybět štěstí, kolem vás/nás bude plno lásky, porozumění, tolerance a radosti. My, kteří máme tu čest být tohoto času správci našeho kraje pro to uděláme vše, co budeme moci.
Tak si na prahu nového roku přejme, aby se vše v dobré obrátilo, aby pomyslný žebříček hodnot měl ty správné parametry pro ty, kdo neodejdeme, ale budeme se snažit věci napravovat. Máme společnou zodpovědnost za tento náš domov, kraj, vlast i vůči příštím generacím.


MVDr. Stanislav Mišák,
hejtman Zlínského kraje

Čtenost článku: 576

<<zpět