sport

Zlín hostil turnaj pro handicapované

02.12.2010 - redakce

Na turnaji startovalo osm týmů.  |   Foto: archiv

Zlín – Zlín hostil už IV. ročník mezinárodního turnaje ve sjednocené kopané. Vítězem akce nazvané Zlínský pohár 2010 se stala Kopřivnice, domácí výběr vybojoval třetí příčku. Celkem se turnaje zúčastnilo osm týmů, pořadatelem byly Dětský domov, Základní škola speciální a Praktická škola Zlín, Sdružení přátel dětského domova a speciálních škol Zlín a SK Duha Zlín.
Týmy ve sjednocené kopané společně tvoří hráči s mentálním postižením a bez handicapu. Cílem turnaje je mimo jiné vytvořit prostřednictvím sportu přirozený prostor pro setkávání handicapovaných s většinou společností. Záštitu nad turnajem, největším svého druhu v tuzemsku, převzal krajský radní Josef Slovák. Ten předal i Cenu Fair Play, kterou získala Iveta Bitomská z Města Albrechtice. Turnaj zaštítil rovněž předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.
Pořadí turnaje: 1. Kopřivnice, 2. Ostrava,
3. Zlín, 4. Město Albrechtice, 5. Trenčín, 6. Háje u Duchcova, 7. Černovice, 8. Bystré. (red)