sport

 Dárek k výročí: finále SP v kolové

02.12.2010 - redakce

Zlín, Otrokovice – Kolová ve Zlíně letos slaví již 55 let existence. K významnému výročí si nadělila hned několik dárků. Dvojice Jan Krejčí, Martin Struhař vybojovala pro Sokol Zlín-Prštné návrat do extraligy, 4. prosince pak bude tělovýchovná jednota pořadatelem finále Světového poháru.
Krejčí se Struhařem vyhráli první ligu s obrovskou převahou. V konečném účtování soutěže měli na druhý Spartak Přerov a třetí Primu Nezamyslice náskok 16 bodů. Do nejvyšší soutěže se klub vrací po roční pauze. Vyhraná první liga je ale pouze jedním z výrazných sportovních počinů zlínských sokolů v této sezoně. "Byl následován postupem našeho druhého mužského týmu do první ligy. V žácích jsme na republikovém mistrovství získali stříbro a bronz," uvedl klubový trenér Ladislav Navrátil. Získání pořadatelství finále Světového poháru lze bezesporu zařadit mezi mimořádné úspěchy. Vrchol této soutěže má totiž pravidelně ještě vyšší úroveň než mistrovství světa. Na něm totiž smí startovat pouze nejlepší tým z každé zúčastněné země, zatímco ve finále Světového poháru se představí devět nejlepších celků, které si postup vybojovaly během osmi turnajů. Letos je na startovní listině doplní pořadatelský Zlín, zastoupený dvojicí Krejčí, Struhař. "K získání pořadatelství nám pomohlo to, že máme v tomto směru zkušenosti. S úspěchem jsme už třeba zorganizovali mistrovství Evropy juniorů nebo Evropský pohár v kolové. Vliv mělo i to, že náš klub slaví tak významné výročí," prozradil jeden z pořadatelů Miloš Urbanec.
Dějištěm turnaje, ve kterém se představí týmy z Německa, Rakouska, Švýcarska a České republiky, bude sportovní hala v Otrokovicích. Záštitu nad akcí převzal hejtman Stanislav Mišák. Program začne v deset hodin, finálový blok poté odstartuje v 18.00. Týmy budou rozlosované do dvou skupin po pěti účastnících, o prvenství se na závěr utkají vítězové skupin, týmy na dalších příčkách si to rozdají o konečná umístění. "Budeme považovat za výborný výsledek, když se naše družstvo dostane do bojů o páté nebo i sedmé místo. V každém případě nabere v soubojích se světovou elitou obrovské zkušenosti," nepochybuje Urbanec.(gh)

Čtenost článku: 731

<<zpět