sport

Sportovní jednohubky

28.10.2010 - redakce

Premiéra obnoveného stadionu
Zlín
– První závody na zbrusu novém povrchu má za sebou Stadion mládeže ve Zlíně. V pátek 8. října se zde uskutečnil Východomoravský atletický den, v rámci kterého se v běhu na 60 metrů ve výborné atmosféře představilo na 200 závodníků z deseti oddílů i řada neregistrovaných běžců. Závody, ve kterých se soutěžilo o Pohár hejtmana Zlínského kraje, uspořádal Atletický klub PSK Zlín. "Je potěšitelné, že chuť do soutěžení nalezli sportovci všech věkových kategorií. Nejmladšímu běžci byly sotva tři roky, nejstarší startující má již 85 let. To ukazuje, že atletika je sportem pro každého," uvedl Zdeněk Štěrba, předseda Atletického klubu PSK Zlín.

Valoušek získal první titul
Otrokovice
– Letošním vítězem Mezinárodního mistrovství České republiky v rally se stal Pavel Valoušek z Otrokovic. Pro svůj premiérový titul si člen Škoda Delimax Teamu dojel se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou. Valouškův úspěch jen potvrdil tradici posledních let, podle které domácí rallyový mistr pochází ze Zlínského kraje. Na trůnu Valoušek vystřídal luhačovického jezdce Romana Krestu.

Fanoušek vymyslel hrací systém
Vsetín
– Fanoušek hokejistů VHK Vsetín Jan Zavadil vymyslel hrací systém druhé hokejové ligy, ve které v současné době valašský klub působí. Podle jeho návrhu už třetí nejvyšší česká soutěž v této sezoně funguje. "Když jsem zjistil, jaký hrací model vytvořil svaz, napadlo mě, že by to šlo ještě lépe. A tak jsem vytvořil svůj vlastní," vysvětlil Zavadil. "Tento případ jednoznačně ukazuje, že i obyčejný fanoušek může dění v hokeji ovlivnit. Stačí zapojit zdravý rozum a přidat trošku aktivity," ocenil šéf vsetínského klubu Stanislav Pavelec.

Malí basketbalisté skončili druzí
Kroměříž
– Starší minižáci basketbalového klubu Slavia Kroměříž skončili druzí na turnaji Kahan cup v Ostravě. Hanáci porazili A i B tým Viktorie Žilina a Snakes Ostrava, nestačili na pozdějšího vítěze turnaje Pardubice a Sokol pražský.

Čtenost článku: 594

<<zpět