úvodem

Aktuálně

27.10.2010 - redakce

  • Soutěž inovační firma roku
    Zlínský kraj ocenil vizovickou firmu Koma Modular Construction, s.r.o., titulem Inovační firma Zlínského kraje 2010. Toto ocenění předal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák představiteli firmy v rámci slavnostního vyhlášení výsledků soutěže. "V druhém ročníku soutěže se objevila řada firem realizujících zajímavé inovační aktivity, přispívající k rozvoji těchto firem a tím celého regionu. Jsem rád, že i přes složitou situaci v mnoha společnostech v kraji s ohledem na ekonomickou recesi v nedávném období se do soutěže zaregistrovalo 16 inovačních firem, z nichž jsme ocenili ty nejlepší a chceme napomoci ke zviditelnění jejich aktivit. Věřím, že výsledky budou nejen oceněné, ale i ostatní zúčastněné firmy motivovat k dalšímu rozvoji," uvedl hejtman Stanislav Mišák.

  • Kraj ušetří za elektřinu
    Rozhodnutím vedení Zlínského kraje o obchodování souhrnného množství elektřiny na komoditní burze se podařilo uspořit 23,5 milionu korun. V případě médii avizovaného zvýšení souvisejících cen za distribuci elektřiny ze strany Energetického regulačního úřadu o 20 procent uspoří oproti stávajícímu stavu Zlínský kraj 12,3 milionu korun. Kraj na komoditní burze nakoupil souhrnné množství elektřiny nutné k provozu krajských nemocnic, krajského úřadu i dalších organizací v roce 2011. Dosaženými výsledky obchodování silové elektrické energie lze z pohledu Zlínského kraje hovořit o výrazném úspěchu. Výsledky překonaly očekávání, protože hejtmanství ve všech třech kategoriích podle odebíraného množství energie nakoupilo energii pod částkou 1 400 korun za 1 MWh.

  • Ministr potvrdil dostavbu úseku R55
    S několika sliby přijel do Zlínského kraje ministr dopravy Vít Bárta. Potvrdil dokončení komunikace R55 v úseku Hulín–Skalka do konce letošního roku. Po projížďce komunikace mezi Zlínem a Otrokovicemi řekl, že práce na rozšíření budou pokračovat. Otázkou, tak jako u dalších zahájených staveb v kraji, zůstává financování. I ve Zlínském kraji bude zřízena pracovní skupina, která má určit prioritní stavby, o kterých bude jednat s pracovníky ministerstva. Hejtman Stanislav Mišák zdůraznil, že prioritou kraje je rozšíření cesty mezi Zlínem a Otrokovicemi, pokračování výstavby R49 z Hulína do Holešova a dále směrem na Slovensko a dokončení obchvatu Otrokovic s pokračováním R55. "Za lepší dopravní situaci musíme bojovat, neboť nám podvazuje ekonomický rozvoj kraje," doplnil hejtman.

Čtenost článku: 477

<<zpět