MAIL INFO
sport
Sportovní jednohubky
Junioři Zlína mají titul
Zlín – Juniorští hokejisté PSG Zlín se stali vítězi extraligy. V závěrečné fázi si poradili s pražskými "S", v semifinále se Spartou a ve finále se Slavií. "V týmu je řada talentovaných hokejistů, někteří se můžou uplatnit v nejvyšší soutěži mužů," řekl trenér Jiří Šolc.
Úspěch otrokovických veslařů
Otrokovice – Na veslařském Mistrovství ČR na dlouhé trati (šest kilometrů), které se jelo na plavebním kanále u Mělníka, se dařilo otrokovickým závodníkům. Vybojovali tam tři stříbrné medaile. O první se zasloužil Martin Omelka, který startoval na dvojce dorostenců společně s brněnským závodníkem Pavlicou. Pro další stříbrnou medaili si dojela děvčata Sandra Šarová a Gabriela Polášková. Další kov bral skifař Petr Čabla.
Meziříčí vyhrálo druhou ligu
Valašské Meziříčí – Hokejisté Valašského Meziříčí vyhráli poprvé v historii klubu druhou ligu. Play off prošli bez porážky, ve finále smetli Hodonín. Druhý zástupce kraje v soutěži, Vsetín, neprošel přes první kolo vyřazovací části.
Lyžaři byli úspěšní
Zlín – Družstvo přípravky a předžáků LK Zlín má za sebou úspěšnou sezonu. V rámci poháru Synot Tip ski sport obsadilo páté místo v konkurenci 28 oddílů. Největším úspěchem bylo druhé místo Jaroslava Černocha v posledním kole seriálu. V Moravském poháru se vždy prosadili mezi tři nejlepší bratři Potůčkové. Štěpán Potůček se stal celkovým vítězem.
Zlínsko bude hostit orientační běžce
Zlín, Držková – Ve dnech 14. až 16. května se ve Zlíně a v obci Držková uskuteční několik orientačních závodů. V pátek 14. května bude v areálu bývalého Svitu a okolních parcích Mistrovství ČR ve sprintu. Start bude v 16.00 u 21. budovy. V sobotu 15. května a v neděli 16. května jsou organizovány další dva závody v Držkové, opět Pohár Elity a "A" celostátní závod. Mistrovství ČR ve sprintu bude současně 61. ročníkem Poháru města Zlína.
Čtenost článku: 657