sport

Sportovní jednohubky

26.11.2009 - redakce

 • Kresta získal čtvrtý titul
  Luhačovice
  – Roman Kresta získal domácí mistrovský titul v automobilových soutěžích. Šampionem České republiky v rallye se stal už po čtvrté, když kromě letošní sezony triumfoval i v letech 2000, 2001 a 2008.
  "Kdybych měl tituly porovnávat, tak ten letošní byl nejtěžší. Spousta zásadních změn. V životě, v kariéře," svěřil se třiatřicetiletý úspěšný automobilový závodník, který si pro titul dojel s vozem Peugeot 207 S2000.
 • Plavci pořádají kurzy
  Zlín
  – Plavecký klub Zlín pořádá pro žáky prvních až třetích tříd plavecké kurzy. Výuka probíhá po celý školní rok v dětském bazénku a pětadvacetimetrovém bazéně v areálu městských lázní. Stejnými kurzy prošli v minulosti i úspěšní reprezentanti a účastníci olympijských her Daniel Málek a Marcela Kubalčíková.
 • Smola dostal cenu fair play
  Zlín
  – Představitelé zlínského magistrátu poděkovali reprezentantovi v orientačním běhu Michalu Smolovi za to, že během závodu mistrovství světa pomohl zraněnému soupeři ze Švédska, který si při pádu probodl stehno větví. Smola poskytl pomoc ve chvíli, kdy mu zbývalo jen několik kilometrů do cíle štafetového závodu, ve kterém mělo české družstvo velkou naději na získání některé z medailí. Závod poté dokončil s velkou ztrátou na soupeře. "Ani s odstupem času svého rozhodnutí nelituji. Přestože jsme přišli o medaile, bylo potřeba pomoci," svěřil se Michal Smola. "Velmi oceňuji rozhodnutí Michala Smoly. Gratuluji a děkuji," řekla primátorka Irena Ondrová.
 • Kollár ve Zlíně skončil
  Zlín
  – Kádr hokejistů PSG Zlín opustil slovenský útočník Andrej Kollár. Centru druhé formace se v letošním ročníku extraligy nedařilo, když si v 19 zápasech připsal sedm bodů za gól a asistenci. Projevil proto zájem odejít do Dukly Trenčín a klub mu vyhověl. "Nedařilo se mi. Snažil jsem se to zlomit, ale nešlo to," konstatoval Kollár.

Čtenost článku: 861

<<zpět