úvodem

Aktuálně

23.10.2009 - redakce

  • Chřipka je virové onemocnění, jehož závažnost nelze podceňovat. Má neuvěřitelnou schopnost proměňovat se. Virus mění svou strukturu, takže náš imunitní systém "zapomene", že se s ním už setkal a můžeme onemocnět znovu s plnou silou. Kvůli tomu má chřipka velké možnosti šíření po celém světě. Způsobuje téměř každoročně se opakující epidemie, které mají velký dopad jak na zdravotnictví, tak na ekonomiku. Odhaduje se, že každoročně chřipkou onemocní kolem 10 procent celosvětové populace. Chřipka si vybírá i své oběti na životech. Antibiotika se používají až při léčbě komplikací. Podrobné informace k pandemii chřipky naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví http://pandemie.mzcr.cz nebo na stránkách Krajské hygienické stanice Zlín www.khszlin.cz, kde najdete i on-line forum pro vaše dotazy k tomuto tématu.

  • Od 5. do 27. listopadu mají návštěvníci Baťova mrakodrapu možnost zhlédnout zajímavou výstavu, kterou pořádá Svaz letců ČR, Krajské vojenské velitelství Zlín, Klub vojenské historie Army park Slavičín a Český svaz bojovníků za svobodu Zlín za podpory řady partnerů a sponzorů. Výstava je rozdělena do tématických bloků: 90 let československého letectva, Letecké legendy a Letci Zlínska na bojištích 2. světové války. Výstava bude přístupná denně do 22:00 v 16. etáži.

  • Sedm obcí ze Zlínského kraje získalo letos pamětní plaketu Ministerstva obrany České republiky za příkladnou péči o válečné hroby. Akci zorganizoval krajský úřad ve spolupráci s ministerstvem obrany již podruhé jako výraz úcty a ocenění těch, kteří se podíleli na zachování piety padlých vojáků. Medaile si odnesli místostarosta města Holešov a starostové obcí Vítonice a Přílepy. Za aktivní přístup k verifikaci a doplňování dat do centrální databáze byly dále oceněny Alexandra Hromadová z Městského úřadu Vsetín, Věra Mikulková z Městského úřadu v Uherském Hradišti a Helena Halaštová z Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm. Jako soukromá osoba získal plaketu starosta Hradčovic Jan Popelka. Na území Zlínského kraje je evidováno 1.203 válečných hrobů a pietních míst, ve kterých je pohřbeno nebo připomenuto 16. 474 obětí.

  • Sokolové z Luhačovic letos slaví 100. výročí svého vzniku. Oslavy se uskuteční 14. listopadu v domě kultury Elektra. Na programu je vernisáž výstavy shrnující historii luhačovického Sokola, slavnostní akademie a koncert Ondřeje Havelky. TJ Sokol Luhačovice má 190 členů a svou činností zabezpečuje zejména mládežnický sport.

Čtenost článku: 599

<<zpět