zpravodajství

Baťův kanál je atraktivní také pro cyklisty

06.08.2009 - redakce

Baťův kanál je zajímavý i pro cyklisty. | foto: archiv

Zlínský kraj – Unikátní vodní cesta Baťův kanál již není vhodným místem pouze pro lodní turistickou dopravu. Stále více tuto atraktivitu vyhledávají rovněž cykloturisté. Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě totiž již několik let intenzivně pracuje na přípravě cyklostezek podél celé trasy kanálu ve Zlínském kraji. Z projektované délky 45 kilometrů již je většina úseků v provozu.
Celá stavba je rozdělena na 18 stavebních úseků od Kroměříže až po Uherský Ostroh. Sedm z nich již cyklistům slouží, osm dalších se buduje a budou dokončeny letos. Mimo jiné jde o úseky Napajedla – 1. část, Otrokovice či Staré Město. Cyklostezka je vedena střídavě po obou březích Baťova kanálu.
"Po ukončení letos zahájených projektů bude potřeba dobudovat již jen asi osm kilometrů. Předpokládáme, že se tak stane zřejmě v roce příštím, nejpozději pak v roce 2011," poznamenal projektový manažer sdružení Jiří Durďák. Zatím jen připravované úseky v katastrech Kvasic, Bělova a Napajedel jsou přitom za příznivého počasí sjízdné již nyní. Nemají ale zpevněný povrch.
Baťův kanál, dlouhý více než 60 kilometrů, je vyhledávaným turistickým cílem. Každoročně využije možnosti lodní přepravy více než 60.000 lidí. "Letos ale zaznamenáváme mírný pokles zájmu v souvislosti se záplavami a povodněmi. Obavy lidí jsou ale zbytečné, vodní cesta je naprosto bez problému sjízdná, neobjevil se žádný problém," uvedl Durďák. (jjn)

Čtenost článku: 585

<<zpět