sport

Hokejový Zlín změnil název klubu

25.05.2009 - redakce

Zlín,Vsetín – Hokejisté Zlína vstoupí do nadcházející extraligové sezony pod novým názvem. Po změně generálního sponzora je název klubu PSG Zlín. Se stavební společností, která se v názvu klubu objevila, hokejisté uzavřeli čtyřletou smlouvu s dvouletou opcí.
Z hokejového dění ve Zlíně zcela nezmizí ani předchozí generální sponzor, společnost RI Okna. Přesunula se totiž do pozice hlavního sponzora. "Klub je v současné době finačně stabilizovaný, netíží ho dluhy jako v minulých letech. Pro fanoušky je to určitě dobrá zpráva," konstatoval prezident zlínského hokeje Martin Janečka.
Nový generální sponzor a s ním spojená změna názvu není jedinou novinkou ve zlínském hokeji. Zásadní informací je i uzavření spolupráce s odvěkými rivaly ze Vsetína. Valašský hokejový klub, který v současnosti hraje druhou ligu, se stane pro extraligový Zlín farmou, smlouva platí zatím na jeden rok. "V první řadě se jedná o spolupráci formou výměny hráčů oběma směry. V praxi to znamená, že naši hráči, kteří se nevejdou do základního kádru, nemusí hostovat v klubech daleko od Zlína. A v případě, že se objeví výborný hráč ve Vsetíně, máme možnost ho otestovat a například se může probojovat až do extraligy," řekl Miroslav Michalovský, generální manažer zlínského klubu. "Spolupráce je výhodná pro obě strany," uvedl Stanislav Pavelec, jednatel společnosti Valašský hokejový klub. (zd)

Čtenost článku: 790

<<zpět