sport

Do Karlovic míří slavní italští lyžaři

27.01.2009 - redakce

Velké Karlovice –Slavní italští běžci na lyžích a olympijští vítězové Silvio Faunner a Piller Cottrer budou možná ozdobou šestého ročníku Karlovské padesátky, která odstartuje 7. února ve Velkých Karlovicích. Společně s nimi by mohli do závodu vyrazit i jejich svěřenci, členové italské juniorské reprezentace.
"Věříme, že přijedou, pokud jim v tom nezabrání příprava na mistrovství světa v Liberci. Šance na to, že k nám dorazí, odhaduji jako padesátiprocentní," prohlásil Miroslav Koňařík z velkokarlovického organizačního štábu.
Slavní italští závodníci se o valašském závodě dozvěděli díky spolupráci Sdružení obcí a měst Horního Vsacka s italským lyžařským střediskem Sappada, kde se oba běžci narodili. "Jde o velmi atraktivní závodníky. Bylo by skvělé, kdyby skutečně dorazili," nezastírá Koňařík.
V loňském roce se Karlovská padesátka neběžela, důvodem byl nedostatek sněhu. Letos situace vypadá nadějněji, přípravy jsou tak v plném proudu. Pořadatelé očekávají, že se na start závodu postaví kolem tří stovek lyžařů, což by byl stejný počet jako v roce 2006.
Karlovská padesátka patří mezi náročné závody. Jak už název napovídá, hlavní trať je dlouhá padesát kilometrů, lze se ale přihlásit i na poloviční vzdálenost. "Ta je určená turistickým lyžařům. I když je Karlovská padesátka těžká jako sám život na Valašsku, téměř všichni jí dokončí," uzavřel Koňařík. (zd)

Čtenost článku: 742

<<zpět