zpravodajství

Do ulic vyrazí koledníci

02.01.2009 - redakce

Loňská Tříkrálová sbírka. | foto: Karel Pech

Zlínský kraj – Tříkráloví koledníci v papírových čepicích a s pokladničkou v ruce už se pomalu stávají v prvních lednových dnech neodmyslitelnou součástí života v naší zemi. Připomeňme, že starší tradice tříkrálového koledování, která u nás byla na několik desítek let přerušena, byla obnovena v roce 2001. "My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám..." bude znovu znít u dveří našich domovů ve dnech od 2. do 11. ledna.
V roce 2009 je obecným účelem sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika, pomoc rodinám a lidem v nouzi u nás i v zahraničí a podpora charitního díla. Setkání koledníků z celé střední Moravy se koná v pátek 2. ledna 2009 v 10:30 v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. Slavnostní mši zde bude sloužit olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Budou posvěceny křídy, s nimiž "králové" píšou nad dveře písmena K+M+B LP 2009, a kadidlo. Kolem poledne vystoupí před kostelem chrámový sbor farnosti. Do Tříkrálové sbírky se opět zapojí charity na všech místech kraje. Bude vytvořeno několik set kolednických skupin. Přispívat lze i dárcovskou SMS nebo převodem na účet.
Loňská Tříkrálová sbírka vynesla v olomoucké arcidiecézi, jejíž součástí je i celý Zlínský kraj, částku bezmála 18 milionů korun.  (vc)

Čtenost článku: 594

<<zpět