sport

Sportovní jednohubky

01.12.2008 - redakce

  • Házenkáři Zubří neprošli druhým kolem Poháru vítězů poháru. Nad jejich síly byl portugalský tým ABC de Braga. V domácím prostředí s ním prohráli 25:26, v odvetě soupeři podlehli 25:28. "Nepodařilo se nám postoupit, ale hráči zaslouží pochvalu," prohlásil manažer Zubří Jaromír Petřek.

  • Fotbalisté Tescomy Zlín i druholigového 1. FC Slovácko postoupili do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Zlín v osmifinále přešel přes Jablonec, na jehož hřišti vyhrál 2:1. Slovácko vyřadilo Kladno na svém stadionu, o postupujícím rozhodl penaltový rozstřel, který domácí vyhráli 7:6. V normální hrací době utkání skončilo 1:1. V jarním čtvrtfinále hraném na dvě utkání Zlín nastoupí proti Slavii Praha, Slovácko změří síly s Baníkem Ostrava.

  • Druhá hokejová liga, skupina Východ, zažila po třiceti letech valašské derby, když proti sobě nastoupil Vsetín a Valašské Meziříčí. V normální hrací době utkání skončilo 4:4, hostující Valašské Meziříčí si poté zajistilo výhru v samostatných nájezdech.

  • Odchovanec zlínského hokeje Petr Čajánek se vrátil do reprezentace. Její trenér Vladimír Růžička o služby zkušeného útočníka stojí, na rozdíl od svého předchůdce Aloise Hadamczika. Trojnásobný mistr světa by tak neměl příští rok chybět na šampionátu, který se koná ve Švýcarsku.

  • Fotbalisté Tescomy Zlín mají nového trenéra. Funkci po odvolaném Josefu Mazurovi a dočasném záskoku ředitele klubu Ladislava Mináře převzal Stanislav Levý, jehož předchozím působištěm byla Plzeň. Levý ve Zlíně podepsal smlouvu do konce této sezony.

  • Ve zlínské sportovní hale poprvé vystoupili mniši z čínského chrámu Shaolin, ve kterém se zrodilo kung fu. Kung fu je v Číně považováno za jeden z deseti pokladů této země, společně například s vynálezy papíru či písma. O vystoupení mnichů ze Shaolinu je po celém světě obrovský zájem a viděly je přes tři miliony lidí. Ve Zlíně předvedli program s názvem Svatý vrch. "Ukazujeme pravdivý příběh, který si předáváme z generace na generaci," prohlásil jeden ze shaolinských mnichů Zhang Jishegeng.

  • Interligové házenkářky Zlína mají nového trenéra. Vedení klubu odvolalo kvůli špatným výsledkům Luboše Amberského, kterého nahradil dosavadní kouč zlínských juniorek Milan Buday. Ten s družstvem dokončí sezonu a poté uvolní místo Dušanu Polozovi, který zatím trénuje v Norsku.

Čtenost článku: 860

<<zpět