sport

Softbalisté Kunovic uspěli v baráži

01.12.2008 - redakce

Kunovickým se daří hlavně na domácí půdě.  |  foto: archiv

Kunovice – Softbalisté Snails Kunovice budou i v příštím roce hrát první ligu. V nejvyšší soutěži se udrželi díky zvládnuté sérii s Havlíčkovým Brodem, který přímo poslali do druhé ligy, a následnému úspěchu v baráži proti druhému týmu druhé ligy, Kotlářce Praha. Zůstávají tak historicky jediným moravským účastníkem elitní soutěže.
Šneci se jako nováčci v první lize dlouho rozkoukávali a od počátku tak bylo jasné, že je čeká pouze boj o záchranu. "Byli jsme jasnými outsidery a neměli tedy co ztratit," přiznal hrající trenér Milan Zedník. Jeho tým si skvěle načasoval formu. Přímému sestupu se vyhnul vyhranou pětizápasovou sérií s Havlíčkovým Brodem, poté zastavil i rozjetou Kotlářku Praha v poměru 3:1 na zápasy.
Hráči Kunovic si na vlastní kůži ověřili, jak velký je rozdíl mezi první a druhou ligou. V elitní soutěži jsou především rychlejší a přesnější nadhozy, delší odpaly a rychlejší běžci. Také hráči v poli dokáží míč rychleji zpracovat. "Ještě větším problémem ale byla taktická vyspělost soupeřů. Bylo toho hodně, co jsme se museli naučit. A ještě hodně je toho před námi," řekl Zedník.
Podle očekávání se přitom Šnekům více dařilo na svém hřišti, Kunovské mlatevni, kde kromě znalosti prostředí těžili i z podpory svých hlasitých fanoušků. "Jsou zřejmě nejlepší v republice. Když se v posledním utkání s Kotlářkou celá tribuna postavila a začala skandovaně tleskat, šel hráčům mráz doslova po zádech. Podporovat nás jezdili i na hřiště soupeřů, neváhali naložit i své bubny," těšilo kunovického trenéra. (zd)

Čtenost článku: 972

<<zpět