zpravodajství

Zprávičky z kraje

04.08.2008 - redakce

Zlín se dočká nového vlakového nádraží
Zlín
- Nového vlakového nádraži se dočkají lidé ze Zlína. Realizace projektu, díky němuž by v centru města měl vyrůst nový moderní objekt s podchodem, třemi nástupišti a krytými perony, by měla začít v roce 2010. Nové vlakové nádraží bude širší než to současné. Za oběť mu proto padne stará nádražní budova, jelikož na jejím místě bude nové nástupiště. Novinkou bude také pěší nadzemní lávka, která povede od nádraží přes trať směrem na Čepkov. Projekt je součástí modernizace železniční tratě z Otrokovic do Vizovic. Její úpravy začnou po roce 2010.

V Brodě se chystá městská hromadná doprava
Uherský Brod
– Městská hromadná doprava, kterou bude zajišťovat jeden nízkopodlažní autobus, by mohla od začátku příštího roku fungovat v Uherském Brodě. Radnice tímto krokem reaguje na kritiku obyvatel, že podobná doprava ve městě chybí. V současné době zatím není jasné, po jaké trase by linka jezdila. Podle představitelů města by ale na tuto otázku měla odpovědět anketa mezi obyvateli. Nejpravděpodobnější jsou ale už nyní čtyři okruhy: Havřice - autobusové nádraží - Újezdec, poliklinika - autobusové nádraží - Slovácké strojírny, autobusové nádraží - sídliště Olšava - poliklinika - Na Výsluní - autobusové nádraží, autobusové nádraží - Na Výsluní - poliklinika - sídliště Olšava - autobusové nádraží.

Valašské Meziříčí prodává komín společně s kotelnou na tuhá paliva
Valašské Meziříčí
– Tovární komín stojící v areálu společnosti Městská prádelna a čistírna se rozhodli prodat představitelé Valašského Meziříčí. Komín se ocitl mezi objekty, které radnice už nechce vlastnit. Město chce komín prodat společně s kotelnou na tuhá paliva a okolními pozemky. Oba objekty jsou už deset let mimo provoz. Město chtělo 70 metrů vysoký komín zbourat, statik ale prohlásil, že je ve velmi dobrém stavu a po menší opravě může zůstat dominantou okolí dalších několik desítek let. V současné době je stáří komínu zhruba 80 let. Podle odborného posudku lze komín zakomponovat do nově stavěné budovy, nebo využít jako muzeum.

Akce Děti pomáhají dětem pokračuje i o prázdninách
Zlínský kraj
– Charitativní akce Děti dětem, která chce pomoci sociálním a zdravotnickým zařízením na území jižní a jihovýchodní Moravy, pokračuje i v roce 2008. Odborná porota vybrala z výtvarné a literární soutěže celkem dvanáct obrázků a básní, které seřadila do speciálního kalendáře pro rok 2008. Každý měsíc je věnován jednomu zařízení, které se soustřeďuje na pomoc znevýhodněným či jakkoliv hendikepovaným dětem. Měsíc srpen je věnován centru Naděje Otrokovice. Chcete-li pomoci otrokovickému centru, číslo jeho účtu je 218015918/0300, variabilní symbol je 808.

Čtenost článku: 608

<<zpět