zpravodajství

Komunikace R55 spojí Zlín s dálnicí

04.08.2008 - redakce

Otrokovice – Historickým okamžikem, kdy se dostanou motoristé z Prahy či Brna po souvislé silnici dálničního typu až na okraj Zlína, bude zřejmě konec roku 2011. Tehdy má být uveden do provozu úsek rychlostní komunikace R55 z Hulína do Otrokovic. Tato klíčová dopravní stavba byla slavnostně zahájena na začátku července.
Dopravní význam silnice R55 z Hulína na okraj Otrokovic zůstával v posledních letech stranou pozornosti médií. Přirozeně více se hovořilo o pokračujících úsecích dálnice D1. Součástí plynulého pokračování v jízdě do krajského města od budoucího dálničního křížení u Hulína jsou však právě navazující rychlostní silnice. V plánu jsou dvě: západo-východní R49 a severo-jižní R55, po které se motoristé dostanou až na současný obchvat Otrokovic. Vzhledem k již zahájené stavbě R55 se nyní zdá, že napojení Zlína na dálniční síť tímto směrem začne obyvatelům regionu sloužit jako první. Od letošního července tak mezi Vrchoslavicemi, kde nyní D1 končí, a krajským městem nechybí žádný úsek dálnice nebo rychlostní komunikace, který by již nebyl stavebně zahájen.
"Realizace výstavby rychlostní silnice R55 je jedním z dalších klíčových kroků v rámci vybudování moderní sítě dopravní infrastruktury ve Zlínském kraji a jeho napojení na páteřní evropskou síť. Společně s budovanou dálnicí a rychlostní silnicí R49 se stane dopravní tepnou zásadního významu, která přispěje k všestrannému rozvoji Zlínského kraje a zvýšení jeho konkurenceschopnosti. Rozestavěnost důležitých silničních staveb je nyní v našem regionu obrovská, což dokládá efektivitu našeho tlaku na centrální orgány," uvedl zlínský hejtman Libor Lukáš.
Budovaný úsek rychlostní komunikace R55 s označením Hulín - Skalka je dlouhý přibližně 11 kilometrů. Odhadované investiční náklady činí zhruba 3,5 miliardy korun.  (vc)

Čtenost článku: 901

<<zpět