zpravodajství

Nabídka služeb koupališť se rozšířila

30.06.2008 - redakce

Zlínský kraj – Nároky na kvalitní služby a zázemí koupališť se rok od roku zvyšují. Bazény připomínající spíše požární nádrže jsou již dávno minulostí. Prakticky každý rok se před sezonou provozovatelé vrhají do větších či menších úprav a vylepšení.
Například na koupališti v Otrokovicích ve čtvrti Bahňák jsou letos nově otevřena dvě nohejbalová hřiště, na nichž lze hrát i plážový volejbal. "Je zde i jeden pingpongový stůl, houpačky a malá i velká skluzavka," uvedl ředitel provozující společnosti Karel Skopal.
Teplejší vody ve venkovním 25 metrovém bazénu se letos dočkají návštěvníci Lázní Zlín. Pro ohřev vody bude provozovatel využívat nově nainstalovaných solárních kolektorů. Bazén v Návojné na jižním Valašsku má nový nátěr, provozovatel má k dispozici nové měřicí přístroje pro pravidelné kontroly kvality vody. Městské letní koupaliště v Uherském Brodě má pro tuto sezonu nové nátěry všech bazénů, ochozy získaly protiskluzový povrch, je upravena nová plocha pro slunění.
V Ostrožské Nové Vsi mohou lidé využívat placené přírodní koupaliště Kámen. Letošní novinkou je zde půjčování lehátek. A také velká skluzavka je od tohoto léta zdarma. "V sousední Kunovské tabuli však platí stejně jako už vloni zákaz koupání, protože zde dochází k přetěžování šterkopísku," upozornil starosta obce Stanislav Tureček.
Kvalitní čistá voda a velká plocha na plavání jsou výsadami štěrkoviště u Nového Hrozenkova. "Ale dokonalejší sociální zázemí nám zatím chybí. Získáme-li dotaci z Regionálního operačního programu, chtěli bychom je vybudovat pro příští sezonu," uvedla starostka Stanislava Špruncová.
Problémy s kvalitou vody naopak mívá za horkého počasí Luhačovická přehrada. Ale pro rekreanty je zde letos připravena příjemná novinka v podobě dokončené okružní zpevněné komunikace kolem celé přehrady. Byl dokončen asi kilometrový úsek v zadní části přehrady. "Projížděk kolem vodní plochy si mohou užívat cyklisté či in-line bruslaři," láká návštěvníky starostka Pozlovic Olga Tkáčová.
Všechna koupaliště musí splňovat dnes už hodně přísná hygienická kritéria. Kvalitu vody sledují hygienici pravidelně také na osmi přírodních koupalištích. Aktuální výsledky rozborů vody jsou k dispozici na www.khszlin.cz.  (vc)

Čtenost článku: 692

<<zpět