zpravodajství

Zprávičky z kraje

28.04.2008 - redakce

Kroměřížská radnice se připravuje na uzavírku mostu
Kroměříž
– Plánovaná oprava silničního mostu přes řeku Moravu v Kroměříži, která začne v červnu, trápí tamní radnici. Ke stavebním pracím dojde v místě, které je součástí páteřní komunikace spojující Kroměříž s městy na severovýchodě kraje. Kroměřížská radnice již nyní apeluje na řidiče, aby využívali hromadnou dopravu, používali objízdných tras a městskému centru se pokud možno vyhnuli. Řidičům přijíždějícím od Zlína ve směru na Brno pak kroměřížská radnice doporučuje, aby od začátku června použili komunikaci E 50 přes Staré Město a buchlovské kopce ve směru na Slavkov u Brna.

Ochránci mapovali výskyt škeblí na Valšskomeziříčsku
Valašské Meziříčí
– Výskyt škeblí říčních a rybničních mapovali na přehradě Bystřička na Vsetínsku valašskomeziříčští ochránci přírody. Využili k tomu cvičení speciální jednotky policejních potápěčů. Při největším záchranném transferu v české historii vylovili ochránci přírody před pěti lety z přehrady 136 tisíc škeblí a následně je rozmístili po okolních vodních plochách. Pětinu z nich předloni vypustili zpět do původního domova. Vedle výskytu škeblí budou ekologové v rámci biologického dozoru sledovat život v několika revitalizačních nádržích, které na přehradě vznikly po odtěžení více než 100 tisíc kubických metrů bahna.

Letecké muzeum představilo další letoun
Kunovice
– Letecké muzeum v Kunovicích se může od dubna pyšnit novým exponátem. Jde o letoun Aero Ae-45, které bylo jako druhé letadlo renovováno v rámci společného projekt u firmy Aircraft Industries, města Kunovice a Slováckého aeroklubu Kunovice. Renovování letounu přišlo na asi 75.000 korun, další na řadě bude zřejmě Z-37 Čmelák, s jehož opravou by chtěli nadšenci začít už letos. Prvním společným exponátem je akrobatický letoun L-29 A Delfín, který byl představen loni. Letoun Aero Ae-45 poprvé vzlétl 21. července 1947. Lidé si letoun mohou prohlédnout v muzeu, které se nachází v těsné blízkosti kunovického aeroklubu.

Děti pomáhají dětem
Zlínský kraj
– Charitativní akce Děti dětem, která chce pomoci sociálním a zdravotnickým zařízením na území jižní a jihovýchodní Moravy, pokračuje i v roce 2008. Akce má podobu výtvarné a literární soutěže. Každý měsíc je věnován jednomu zařízení, které se soustřeďuje na pomoc znevýhodněným či jakkoliv hendikepovaným dětem. Měsíc květen je věnován Domovu pro osoby se zdravotním postižením Kunovice - Na Bělince. Chcete-li Domovu pomoci, jeho číslo účtu je 218015918/0300, variabilní symbol je 805.

Čtenost článku: 730

<<zpět