zpravodajství

Města vědí, kam budou investovat

31.12.2007 - redakce

Zlínský kraj – Prosinec znamená pro vesnice a města mimo jiné také schvalování rozpočtu na další kalendářní rok. Po jeho odsouhlasení se občané dozví, jaké důležité investiční akce se v jejich bydlišti v dalším roce uskuteční a kam bude jejich obec směřovat. Ve většině velkých měst Zlínského kraje je už jejich o nejbližším vývoji rozhodnuto.
Ve Vsetíně by se příští rok měly uskutečnit investice v objemu téměř 250 milionů korun. "Nejvíce, bezmála 137 milionů korun, je přesunuto z rozpočtu letošního na dokončení logistického centra odpadů. Velká pozornost však bude i v příštím roce věnována komunikacím a chodníkům. Na jejich opravy je vyčleněno téměř 50 milionů korun," prozradila mluvčí města Eva Stejskalová.
Zlínský rozpočet počítá s investičními výdaji ve výši 160 milionů korun. Největší položka, a to 81 milionů korun, půjde na dostavbu Domu s chráněnými byty ve Zlíně-Malenovicích. Rozpočet ale zatím neřeší přijetí investičního úvěru ani jiné mimořádné příjmy, z nichž by se realizovaly další stavby, jako je například dostavba Kongresového centra.
Nejvýznamnější investicí Otrokovic bude v následujícím roce dokončení rozestavěného Do-
mova pro seniory za šedesát milionů korun, který bude po stavební stránce dodělán v září 2008. "Mezi důležité akce řadíme také úpravu prostranství před nádražím, kde vznikne za 50 milionů korun přestupní terminál hromadné osobní dopravy," uvedl mluvčí Otrokovic Milan Plesar.
Valašskomeziříčský rozpočet na rok 2008, od něhož se investice budou odvíjet, bude schvalován až 24. ledna. "Avšak vzhledem k tomu, že připravovaný rozpočet bude velmi napjatý, je nepravděpodobné, že by město v příštím roce nějakou významnější investiční akci realizovalo," konstatoval mluvčí města Josef Beneš.
Největší investicí Kroměříže bude v příštím roce stavba nového domu pro seniory v Purkyňově ulici. "Práce přijdou na 77 milionů korun, přičemž 55 milionů bychom měli získat jako státní dotaci. Zbytek město zaplatí ze svého rozpočtu," uvedl vedoucí odboru rozvoje města Josef Koplík. Jednou z podmínek státní spoluúčasti je však doklad o závazku investora na financování akce po celou dobu výstavby. (mij)

Čtenost článku: 641

<<zpět