sport

Stolní tenisté Zlína zahájili útok na extraligový titul

04.12.2007 - redakce

Družstvo Avex Sport.  |  foto: Avex

Zlín – Útok na extraligový titul vyhlásili pro letošní sezonu stolní tenisté Avexu Zlín. V evropské Superlize chtějí proniknout do finále a v další mezinárodní soutěži, Poháru ETTU, už cíl splnili. Postoupili mezi šestnáct nejlepších celků.
Zcela jasno má Avex v české extralize. "Nebereme nic než první místo, o které nás může připravit pouze mistrovské El Niňo Praha A," prozradil rozložení sil předseda úřadujících vicemistrů Antonín Výmola. Podle něj do boje o titul nikdo jiný promluvit nemůže. "Mezi námi a El Niněm rozhodne momentální forma na konci soutěže," doplnil.
Také v Superlize chce Zlín vylepšit loňskou třetí příčku. Podle Výmoly by se to mohlo podařit. "I proto jsme si před sezonou naplánovali postup do finále," potvrdil.
Kvůli splnění ambiciózních plánů se Avex výrazně posílil. Trenér Vratislav Oslzla má k dispozici Martina Olejníka, aktuálně čtvrtého hráče českého žebříčku, Radka Košťála (9.), Marka Čiháka (14.) a Davida Petra (18.). "Na naše poměry jde o silné družstvo. České kluby ale i nadále zůstávají jedinými účastníky evropských pohárů, kteří nemají na soupiskách výborné Číňany," upozornil Výmola.
Zahájení aktivní sportovní činnosti Avexu Zlín ve stolním tenise je datováno k sezoně 1998-1999, kdy klub působil jako oddíl Sokol Louky, který se tehdy účastnil soutěží pouze na regionální úrovni. (zd)

Čtenost článku: 1200

<<zpět