sport

Podzimním králem je 1. FC Slovácko

04.12.2007 - redakce

Uherské Hradiště – Fotbalisté 1. FC Slovácka vyhráli podzimní část druhé ligy a mají tak skvěle nakročeno k návratu do nejvyšší soutěže. V 15 utkáních nasbírali 31 bodů, o jeden více než druhá Opava.
Uherskohradišťský klub přitom vstupoval do sezony s výrazně obměněným kádrem, po sestupu jej opustilo pět hráčů základní sestavy. "Naše výchozí pozice nebyla ideální, s prvním místem jsme proto opravdu spokojení," konstatoval trenér Pavel Malura. Podle něj mužstvo plní i bodový plán. "Před sezonou jsme si spočítali, že na postup bude stačit šedesát bodů. To se na podzim potvrdilo a my plán splnili," těší kouče.
Slovácko se nevyhnulo dvěma zaváháním. Remizovalo na hřišti podprůměrné Krči a doma nečekaně prohrálo s dalším celkem z chvostu tabulky s Ústím nad Labem. "Nikdo neprojde soutěží bez zaváhání, druhá liga je kvalitní. Zápas s Ústím byl vysloveně nešťastný," konstatoval Malura. "Soutěž je dlouhá, každé zaváhání se dá napravit," tvrdí útočník Pavel Šultés.
Kromě zápasu s Ústím bylo Slovácko doma stoprocentní. "Hodně nám pomáhali fanoušci, vždy nás k nějakému gólu dotlačili," pochvaloval si útočník Aleš Chmelíček, s šesti brankami nejlepší střelec mužstva.
Titul podzimního krále podle Malury může přesvědčit sponzory o tom, že to Slovácko myslí s návratem mezi elitu vážně. "Potřebujeme doplnit kádr, každou řadu o jednoho hráče. Snad nám v tom sponzoři pomůžou," doufá trenér.
Už v listopadu začnou fotbalisté individuální trénink na jarní odvety. Týmová příprava začne 3. ledna a Slovácko během ní nastoupí proti několika prvoligovým soupeřům.  (zd)

Čtenost článku: 1055

<<zpět