zpravodajství

Města řeší, co s parkovacími místy

03.12.2007 - redakce

Zlínský kraj – Velká města ve Zlínském kraji se potýkají s problémem parkovacích míst. Radnice buď přiznávájí, že nemají dostatečné kapacity pro motoristy, nebo že kapacity mají, ale jsou po městě nerovnoměrně rozmístěné. Do budoucna plánují obecní úřady změny, které by měly nepříjemnou situaci zmírnit.
Město Vsetín sice v rámci projektů regenerace sídlišť vytvořilo více než sto nových míst, ale to je pořád málo. "Vzhledem k rostoucí motorizaci stále chybí řádově tisíce stání," přiznává Jiří Žůrek ze vsetínské radnice. Město má ale zpracovanou studii, která tuto problematiku řeší. "Možností je stavba patrových parkovišť, což však naráží na finanční náročnost," dodal Žůrek.
Mluvčí města Kroměříž Pavel Zrna přiznává, že obecně je parkovacích míst ve městě dostatek, ale rozvržení nevyhovuje potřebám občanů. "Problémy mají zejména obyvatelé lokalit Zachar, Barbořina a Bělidla," uvedl Zrna. Problematikou parkování se radnice zabývá téměř nepřetržitě. "V tuto chvíli město chystá nová kolmá stání na sídlišti Zachar I, nová místa by do budoucna měla vzniknout také v místě dnešního Hanáckého náměstí," konstatoval mluvčí.
Ve Valašském Meziříčí se nedostatek míst projevuje zejména na sídlištích. "V současné době proto probíhá rekonstrukce u sportovního komplexu ve čtvrti Kouty, jejíž součástí je 84 nových parkovacích míst," uvedl mluvčí města Josef Beneš. Situace v centru města podle něj není nijak dramatická, avšak za cenu toho, že řidiči parkují na náměstí, což není ideální stav. "Vzhledem k nedalekému silničnímu průtahu městem ale nelze poblíž centra budovat záchytná parkoviště," dodal mluvčí.
Situaci v centru Zlína by měl částečně zlepšit parkovací dům, který začne sloužit v prosinci. Objekt, který je součástí budovaného Obchodního a zábavního centra Zlaté Jablko, nabídne zhruba 280 parkovacích míst. (mij)

Čtenost článku: 1005

<<zpět