sport

Sportovní jednohubky

02.10.2007 - redakce

  • Házenkáři Zubří nepřešli v prvním kole Poháru vítězů poháru přes běloruský SKA Minsk. Na hřišti soupeře prohráli o osm branek, domácí výhra o dva góly tak na postup do dalšího dějství evropské soutěže nestačila.

  • Fotbalisté a fotbalistky 1. FC Slovácko chystají překvapení pro fanoušky. Ve spolupráci s modelkami vytvořili barevný kalendář na příští rok, který bude mít třináct fotek. "Bylo to zpestření a velice nás to bavilo. Fanouškům se kalendář snad bude líbit," věří obránce Tomáš Sloboda.

  • Obrovskou slávu zažil fotbalový tým Velké Karlovice-Karolinka. Ve druhém kole Poháru ČMFS se doma utkal se Slavií Praha. Divizní tým nakonec prohrál s favoritem 0:4 a ze soutěže vypadl, na Slavii se však přišlo podívat více než dva tisíce fanoušků. "Hrát proti takovému týmu je obrovským zážitkem. O výsledek tolik nešlo, věděli jsme, že nemáme moc šancí," svěřil se hráč Velkých Karlovic-Karolinky Václav Jurečka.

  • Veslař Jiskry Otrokovice a člen reprezentační nepárové čtyřky lehkých vah Vlastimil Čabla má šanci postoupit na olympijské hry v Pekingu. Společně se svou posádkou skončil patnáctý na mistrovství světa v Mnichově. "Toto umístění nám dává velikou šanci vyjet kvalifikaci na olympiádu v příštím roce," svěřil se Čabla.

  • Sledgehokejisté Hamé Sedící Medvědi Zlín skončili čtvrtí na nejlépe obsazeném evropském turnaji, který se konal ve zlínské PSG Aréně. V konkurenci devíti týmů z pěti zemí se dařilo nejlépe švédskému FIFH Malmö. Domácím se nepodařilo obhájit loňské třetí místo, v souboji o bronz podlehli Karlovým Varům. "Proti tomuto soupeři se nám dlouhodobě nedaří. S umístěním v horní polovině pořadí jsme ale spokojeni," prohlásil útočník Roman Herink.

  • Skvělých patnáct medailí vybojovali zástupci Ostrožské Nové Vsi v předposledním závodu Českého poháru v rychlostní kanoistice, který se konal v Kadani. Hned pětkrát stanula na stupních vítězů juniorská reprezentantka Monika Machová.

  • Česká reprezentace v sálovém fotbale skončila pátá na mistrovství světa, které hostila Argentina. Jde o historicky nejlepší umístění na světovém šampionátu. O úspěch se výrazně zasloužili i hráči ze Zlínského kraje.

  • Vyřazení Vsetína z extraligy a nezařazení do druhé nejvyšší soutěže vedlo k tomu, že mužstvo už zrušilo společné tréninky a většina hráčů včetně realizačního týmu si shání jiné angažmá.

Čtenost článku: 783

<<zpět