sport

Kanoistka i dračí lodě z Ostrožska uspěly na mistrovství

28.08.2007 - redakce

Monika Machová.  |  foto: Vít Pjajčík

Ostrožská Nová Ves – Šestnáctiletá kanoistka Monika Machová z Ostrožské Nové Vsi dosáhla na konci července na svůj dosavadní pomyslný vrchol. Na mistrovství světa juniorů v rychlostní kanoistice v Račicích, které se uskutečnilo 26. až 29. července, skončila v souboji čtyřkajaků na pátém místě. Kvarteto dívek ve složení Monika Machová, Jana Ježová (KVS Praha), Martina Víchová (Děčín) a Karolína Kumžáková (Dukla Praha) podalo bojovný výkon a obsadilo výborné páté.
Reprezentanti Ostrožské Nové Vsi se úspěšně představili také v závodě Evropského poháru a Mistrovství ČR dračích lodí. Novoveské Dračice příjemně překvapily ziskem stříbra na trati dlouhé 500 metrů a bronzu na krátkých 200 metrů a po měsících dřiny začínají sklízet zasloužené vavříny. Posádka mixu ONV Devils získala na tratích 200 a 500 metrů bronzové medaile. Jejich výkon doplnil pátým místem ještě Novoveský mix.
Kajakáři z Ostrožské Nové Vsi byli k nepřehlédnutí i na Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice v Račicích. Čtrnáctiletý Martin Mach dosáh hattricku, když vyhrál všechny tři žákovské závody. Jeho sestra Monika si pak domů přivezla 3 zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Na stupních vítězů stáli také Filip Nikl a Kateřina Pjajčíková.(mij)

Čtenost článku: 2474

<<zpět