sport

Sportovní jednohubky

28.08.2007 - redakce

  • In–line hokejisté České republiky se stali mistry světa organizace FIRS. Šampionát ve španělském Bilbau ovládli i díky početnému zastoupení hráčů ze Zlína. Prozax Devils dodal reprezentaci čtyři hráče, Reflex pět a trenéra Jiřího Suhradu.

  • Plavci SK Zlín vybojovali na letním mistrovství České republiky v Praze jednu bronzovou medaili. Zasloužil se o ní Martin Tomášek, který dohmátl třetí na trati 200 metrů volný způsob. V Praze se nepředstavil prsař Daniel Málek, který účast zrušil kvůli tréninkovému manku, zaviněnému studiem na vysoké škole. "Zbytečně by hazardoval se svým jménem," schválil jeho rozhodnutí šéftrenér SK Zlín Petr Přikryl.

  • Otrokovickému sportovnímu střelci Jiřímu Gachovi nevyšlo mistrovství Evropy v Granadě. Jeden z nejlepších českých traperů pomýšlel na finále, nakonec ale obsadil až 53. příčku. "Nestřílelo mi to už v tréninku," přiznal zklamaný střelec.

  • Úspěchem mladých vsetínských jezdců na horských kolech skončil mezinárodní závod Südtirol Dolomity Super bike v Itálii. V nejmladší kategorii skončil Jiří Anděl druhý, v kategorii 8 – 9 let bral bronz Kryštof Solař.

  • Skvělého úspěchu dosáhl na mistrovství České republiky v bezmotorovém létání zástupce Slováckého aeroklubu Kunovice Slavomír Piskatý, který obsadil třetí příčku. Vybojoval si tak účast na 5. plachtařském mistrovství světa juniorů v italském Rieti.

  • Fotbalistky 1. FC Slovácko zvítězily na výborně obsazeném turnaji Womens cup Campania v italském městě Cava de Tirreni. Ve finálovém utkání nejprve remizovaly s Výběrem regionu Campania 1:1, poté prokázaly pevnější nervy při penaltovém rozstřelu. Oporu měly v brankářce Bednaříkové, která zlikvidovala tři pokusy Italek.

  • Házenkáři Zubří už znají jméno svého soupeře pro první kolo mezinárodního Poháru vítězů pohárů. Ve dvojutkání se poperou o postup s běloruským družstvem SKA Minsk.

  • Už čtvrtý ročník plochodrážní soutěže Slovácký ovál se chystá v Březolupech na Uherskohradišťsku. Mezinárodní závod bude odstartován 28. září ve dvě hodiny odpoledne. Z českých jezdců se ho zúčastní například Martin Málek, Martin Gavenda nebo Filip Šitera. O účasti zahraničních jezdců se nyní jedná. Organizátoři očekávájí, že se na plochodrážní klání přijde podívat zhruba pětistovka motocyklových fandů.

Čtenost článku: 728

<<zpět