sport

Sportovní jednohubky

23.07.2007 - redakce

• Osm medailí vybojovali na plaveckém mistrovství České republiky dorostu ve Zlíně domácí závodníci. Největšího úspěchu dosáhl starší dorostenec Michal Zouhar, který se stal mistrem na trati 400 metrů volný způsob. "S výsledky jsem maximálně spokojen ," svěřil se šéftrenér SK Zlín Petr Přikryl.
  • Zlínský basketbalový klub získal nejvyšší soutěž hráčů do 18 let. Extraligu mladšího dorostu převzal od týmu Snakes Ostrava. "Koupi nebo převzetí soutěže od severomoravského klubu jsme zvažovali již od května," uvedl manažer Protonu Zdeněk Mikel.
  • Úspěchem domácích závodníků skončila mezinárodní Velká cena Zlínského kraje a města Zlína ve vzpírání mládeže do 20 let, kterou hostil Zlín. Absolutním vítězem soutěže se stal Jiří Orság z Karolinky, dorosteneckou kategorii do 17 let ovládl Tomáš Hofbauer z Defendu Zlín.
  • Odchovanec zlínského hokeje Roman Hamrlík mění v zámořské NHL dres. Na čtyři roky se upsal historicky nejslavnějšímu klubu soutěže Montrealu Canadiens. Celkově si vydělá 22 milionů dolarů. "Kariéru bych ale rád ukončil ve Zlíně. Láká mě znovu si zahrát s bráchou Martinem," svěřil se Hamrlík.
  • Exzlínské házenkářky Lenka Kysučanová a Pavla Poznarová získaly s týmem Mét titul ve francouzské nejvyšší soutěže. Uspěly hned během prvního roku svého zahraničního angažmá. Ve finále Méty porazily Le Havre, za který nastupuje další bývalá opora Zlína Jana Simerská.
  • Kanoista Ostrožské Nové Vsi Jakub Mlčoch dostal na 49. ročníku Moravského poháru v Kojetíně Cenu Fair play. Jedenáctiletý závodník upozornil rozhodčí na to, že obdržel neprávem bronzovou medaili za závod na 200 metrů, ve kterém skončil čtvrtý.
  • Třetí ročník memoriálu Petra Vymazala se konal v sobotu 30. června. Vedle pořádající Jiskry Otrokovice se zúčastnily týmy Viktorie Otrokovice a Slavie Fatra Napajedla. Turnaj vyhrála Viktorie Otrokovice. O druhé místo se kopaly pokutové kopy, ve kterých za Jiskru proměnil jen střelec Hanousek, takže na domácí zůstalo až 3. místo.
  • Během Dnů lidí dobré vůle na Velehradě se uskutečnila dvoudenní konference s názvem Fotbal a etika. O zlepšení situace v nejmasovějším českém sportu během ní diskutovali zástupci katolické církve a fotbalových funkcionářů. Iniciátorem akce byl olomoucký arcibiskup Jan Graubner.