sport

Barumka letos nabídne divákům špičkové evropské jezdce

22.06.2007 - redakce

Zlín – Skvělé jezdecké obsazení slibují pořadatelé 37. ročníku automobilového závodu Barum rally Zlín. Fanouškům by se měli představit například předchozí vítězové závodu, Francouz Simon Jean Joseph a Ital Renato Travaglia nebo špičkový tuzemský jezdec Roman Kresta.
Na trati se objeví řada kvalitních vozů, z nichž patnáct by mělo být z atraktivní kategorie Super 2000. Účast přislíbila hned šestice továrních týmů.
Na start "barumky" láká rallyová esa i fakt, že závod je poprvé nejen součástí mistrovství Evropy, ale také seriálu Intercontinental Rallye Chalenge (IRC), který sdružuje bývalé podniky mistrovství světa a ambiciózní účastníky šampionátu starého kontinentu. "Stejně jako další podniky IRC bude i Barum rally přenášet satelitní program Eurosport. I to přispívá k atraktivitě letošního ročníku," pochvaluje si ředitel soutěže Miloslav Regner. "Start na barumce je jednou z mých priorit pro tuto sezonu," prozradil Roman Kresta, kterému se v prakticky domovském závodě obvykle daří.
Na účastníky i diváky čekají zajímavé změny na trati. Do seznamu patnácti rychlostních zkoušek se vrátí například úsek, který se jel naposledy před patnácti lety. "Jiná bude také atraktivní městská zkouška, která bude o něco delší," navnadil motoristické fanoušky Regner. (dvo)

Čtenost článku: 724

<<zpět