sport

Dálkový chodec Puci se znovu vytáhl

27.05.2007 - redakce

Juraj Puci

Zlín – Známý česko–slovenský dálkový chodec Juraj Puci si ve svých 78 letech připsal další významný úspěch. Zvládl nonstop 24 hodinový pochod Prahou, během kterého zvládl přes 126 kilometrů.
Puci, který pochází z Brumova, už během své sportovní kariéry ušel v dálkových pochodech před 200 tisíc kilometrů. Ambice mu nechybí ani na prahu osmdesátky, proto vyrazil na celodenní pochod Prahou. "Na světě jsme proto, abychom chodili. Chci ujít alespoň sto dvacet kilometrů," oznámil před startem.
Juraj Puci nasadil od počátku velmi ostré tempo a po dvanácti hodinách měl za sebou 75 kilometrů. Sedm hodin před koncem jej ale potkala krize. "Měl nohy plné velkých puchýřů. Bylo potřeba je ošetřit a také donutit pana Puciho jíst více baget a pít speciální nápoje, prozradil Petr Havlíček, který dohlížel na zdravotní stav chodce. "Puchýře byly dost bolestivé a představa, že s nimi půjdu ještě dlouhých sedm hodin, byla hodně nepříjemná. Po ošetření ale bolest ustoupila," svěřil se Puci.

Přestože se až do konce pochodu rychlost chůze brumovského borce už jen snižovala, dosáhl vynikajícího výsledku. "Stačilo by i sto dvacet, ale to bych se styděl," těšilo Puciho. (dvo)

Čtenost článku: 1318

<<zpět