sport

In-line: Reflex a Ďáblové chtějí titul

27.05.2007 - redakce

Zlín – V letošním ročníku extraligy v in-line hokeji má Zlínský kraj znovu tři zástupce. Zlínské kluby Devils Prozax a Reflex opět patří k super favoritům a pomýšlí na mistrovský titul. Poněkud skromnější plány má Uherský Brod, který chce hlavně pokračovat v každoročním zlepšování. Všechny tři týmy odehrají základní část soutěže v šestičlenné Divizi Východ.
V posledních dvou letech bylo finále záležitostí pouze zlínských klubů. V předminulé sezoně triumfoval Reflex, loni ho na trůnu vystřídali Ďáblové, kteří si připsali už čtvrtý titul a jsou tak dlouhodobě nejúspěšnějším celkem soutěže. Letos jsou ale většími favority hráči Reflexu. "Udrželi jsme útočné opory Aleše Pšurného a Sakrajdu, v bráně budeme opět spoléhat na výborného Štůralu. Máme silnější kádr než Ďáblové," tvrdí trenér a manažer Reflexu Zdeněk Heč.
Jeho protějšek z rivalského Devils Prozax Ivan Tomaštík s ním překvapivě souhlasí. "Nám některé opory schází, ať už z důvodu zranění nebo proto, že letošní extraligu v in-line hokeji vynechávají. Reflex má proto zřejmě silnější kádr, přesto se myšlenky na obhajobu prvenství nevzdáváme," ujistil šéf Ďáblů. První letošní derby odhady obou trenérů potvrdily, když Reflex přestřílel městského rivala v poměru 8:4.
Z Divize Východ postoupí do bojů o titul čtyři týmy, stejné jako z druhé skupiny extraligy, kterou je pětičlenná Divize Západ. Tu tvoří české celky.  (dvo)

Čtenost článku: 915

<<zpět