sport

Sportovní jednohubky

23.04.2007 - redakce

  • Výborné čtvrté místo obsadila dvojice Sokola Zlín-Prštné Jan Krejčí, Martin Struhař na druhém turnaji extraligy v kolové. Stejné umístění patří sokolům i v celkovém pořadí. "Čtvrté místo nám zajišťuje postup do bojů o titul, takže se jej pokusíme ve zbývajících zápasech základní části udržet," řekl za tým extraligového nováčka Jan Krejčí. V čele šestičlenné tabulky je Favorit Brno I.
  • Triatlonista Petr Vabroušek se kvalifikoval na vrcholnou akci sezony, kterou je havajský Ironman. Postup si zajistil čtvrtým místem v závodě Světového poháru v Jihoafrické republice. V něm dokonce sahal po třetím místu, na které nakonec ztratil pouhých sedm a půl minuty. "Hlavně jsem rád, že mám kvalifikaci na Havaj i letos úspěšně za sebou," těší Vabrouška.
  • Hned trojnásobné zastoupení měl Zlínský kraj v reprezentačním výběru juniorských házenkářek. Do kvalifikačních bojů o postup na srpnové mistrovství Evropy v Turecku zasáhly hráčky Zlína Petra Růčková a Eliška Nevrlá a kunovická Veronika Sklenářová. Ani s jejich pomocí se však juniorskému týmu na šampionát postoupit nepodařilo.
  • Zlínští hokejisté vstoupí do nadcházející sezony pod novým názvem. Klub bude v extralize působit pod značkou RI Okna Zlín. Důvodem změny je příchod nového generálního sponzora, který bude zlínské hokejisty podporovat v dalších čtyřech letech.
  • Vítězem Valašské rallye, úvodního dílu domácího šampionátu v automobilových soutěžích, se stal Karel Trněný, jezdící s vozem Škoda Octavia WRC. O svém prvenství rozhodl až v závěrečné jedenácté rychlostní zkoušce. Jako třetí do cíle ve Valašském Meziříčí dorazila největší hvězda soutěže a pravidelný účastník mistrovství světa Jan Kopecký, který startoval se Škodou Fabia Kit Car.
  • Ragbisté Zlína udrželi pro jarní zápasy v první lize největší podzimní posilu, odchovance klubu Karla Pekáčka. Ten se sice měl před jarními boji vrátit z hostování zpět do extraligové Tatry Smíchov, nakonec ale zůstane ve Zlíně. "Soutěž máme dobře rozehranou, účast v play off, kam postoupí čtyři nejlepší týmy, by nám neměla uniknout," odhadl jarní šance Zlína Karel Pekáček.
  • Česká federace sálového fotbalu bude mít zastoupení ve světovém futsalu. Místopředseda české federace Petr Koseček, který je známý především z působení v klubu Jerevan Slavičín, byl zvolen na kongresu v paraguayském Asunciónu do tříčlenné komise futsalu.

Čtenost článku: 873

<<zpět