sport

Zlín se v lize udržel na úkor Kunovic

23.04.2007 - redakce

Kristýna Salčáková v útoku.

Zlín, Kunovice – Veselí ve Zlíně, smutek v Kunovicích. Přesně takové nálady zavládly u zástupců Zlínského kraje v mezinárodní interlize házenkářek. Zlín obsadil předposlední místo mezi českými účastníky soutěže a zachránil se tak na úkor posledních Kunovic. Ty ale nakonec přeci jen sestoupit nemusí. Pokud se totiž v červnu nepřihlásí do interligy vítěz české první ligy, bude účastnické místo nabídnuto právě slováckým Kunovicím.
"Rozhodla naše větší vůle po záchraně a bojovný kolektiv. Spoustu lidí nám nevěřilo, tým ale dokázal, že do interligy patří," zhodnotil sezonu Petr Habrovanský, šéf zlínského klubu. Ten vyzdvihl i kouče Jana Hegara. "Za ten rok, co zde trénuje, odvedl obrovský kus práce. Jednáme s ním o dalším prodloužení smlouvy," prozradil Habrovanský.
Kunovice vstupovaly do interligy v pozici nováčka a přestože skončily mezi českými celky poslední, jejich účinkování v soutěži určitě nebylo žádným propadákem. "Sehráli jsme celou řadu kvalitních utkání. Jenže se ukázalo, že bez zkušeností a hráček střední generace se mezinárodní soutěž hrát nedá. V našem kádru měla s interligou zkušenosti jen spojka Salčáková," upozornil trenér Antonín Střelec.
Pro kunovický klub by případný sestup nebyl tragédií, má stále podporu sponzorů i místní radnice. Přesto doufá, že se v nejvyšší soutěži udrží. "Rozdíl mezi interligou a první ligou je obrovský. Není to jen o penězích, ale i o hráčkách a materiálním zázemí. Podle mého názoru v první lize není v současné době klub, který by mohl interligu hrát," soudí Střelec. (dvo)

Čtenost článku: 919

<<zpět