sport

Sportovní jednohubky

22.03.2007 - redakce

  • Celkem dvě medaile a 14 umístění v A finále vybojovali plavci SK Zlín na Zimním mistrovství České republiky v Pardubicích. Stříbrem potěšil Adam Valenta na trati 200 metrů znak, třetí místo si vyplavala Radka Kyliánová v závodu na 100 metrů volný způsob. O velké smůle může hovořit hned šest zlínských reprezentantů, kteří skončili na nepopulárních čtvrtých místech.

  • Dlouho bez práce nezůstal po ukončení smlouvy ve Zlíně fotbalový trenér Petr Uličný. Toho angažoval slovenský mistr MFK Ružomberok. Ve funkci vystřídal krajana a bývalého kouče 1. FC Synot a Zlína Františka Komňackého, který vede ruský Rostov na Donu. V Ružomberku má Uličný smlouvu do konce sezony. "Mým cílem je skončit s týmem do druhého místa. To je velké sousto, ale i výzva," prozradil Uličný.

  • Ve znamení rekordů se uskutečnil v Prusinovicích na Kroměřížsku 14. ročník silničního běhu Rohálovská desítka. Na start se postavilo 516 běžců, což je nejvíce v historii, vítěz mezi muži Miroslav Vanko z Košic navíc zastavil časomíru na 30ti minutách a dvou vteřinách, což je nejlepší výkon v dějinách Rohálovské desítky.
    Sledge hokejisté Sedící Medvědi Hamé Zlín skončili v lize třetí. V semifinále nestačili na Karlovy Vary, se kterými prohráli 0:2 na zápasy. Chuť si ale spravili v sérii o třetí místo, ve které smetli Olomouc po výsledcích 3:0 a 4:0. "Chtěli jsme hrát ve finále, s bronzem jsme ale spokojení. Na Olomouc jsme se výtěčně připravili," těšilo útočníka Zlína Romana Herinka. Mistrovský titul obhájila Sparta Praha.

  • Čtvrté místo vybojovali Jan Krejčí a Martin Struhař ze Sokola Zlín-Prštné ve finálovém turnaji Českého poháru, který hostilo Brno. "Mohlo to být lepší, ale čtvrté místo je cenné. Zlín se navíc probojoval do finálového turnaje po dlouhých osmi letech," upozornil Jan Krejčí. Vítězem Českého poháru se stal tým SC Svitávka.

  • Stejný cíl, a to záchranu, mají v jarní části fotbalové první ligy zástupci Zlínského kraje. Tescoma Zlín se před klíčovými boji posílila a k jarním odvetám vzhlíží s optimismem. "Změny v kádru by nám měly pomoci. Nic než záchrana nás nezajímá," tvrdí ředitel klubu Ladislav Minář. 1. FC Slovácko v zimě neposílil, pouze doplnil kádr o hráče úspěšné třetiligové juniorky. Udržel však kanonýra Milana Ivanu.

Čtenost článku: 1016

<<zpět