sport

Extraligová sezona v kraji skončila

22.03.2007 - redakce

Zlín - V prvním kole skončilo působení hokejistů HC Hamé v letošním play off. Nad síly týmu trenéra Ernesta Bokroše byla stejně jako v minulé sezoně Sparta. Pražané vyhráli sérii 4:1 na zápasy.
Pouze zdát si mohli o účasti ve vyřazovacích bojích nechat hokejisté Vsetína. Ti skončili v extralize na poslední příčce a zopakovali tak umístění z předchozího ročníku. Na rozdíl od něj ale nemuseli příslušnost k elitě zachraňovat v baráži, protože z extraligy se letos nesestupovalo.
HC Hamé vyválčil v základní části páté místo a pomýšlel na více než na čtvrtfinále play off. "Proti Spartě jsme ale doplatili na neproměňování šancí a také na hru v oslabení. Pražanům jsme ale byli víc než vyrovnaným soupeřem. Hráči měli načasovanou formu výborně, bohužel se ale neprosazovali střelecky," soudí trenér Ernest Bokroš. "Pátého místa po dlouhodobé části si velice ceníme. Vyřazení ve čtvrtfinále nás ale hodně mrzí," doplnil Přemysl Vícha, mluvčí Medvědů.
Sparta se stává osudem zlínských hokejistů, shodou okolností je vyřadila i v loňském čtvrtfinále. "Proti tomuto klubu se nám dlouhodobě nedaří a je těžké říci proč. Faktem je, že mají velmi šikovné hráče. Přesto jsme věřili, že přes Spartu tentokrát přejdeme," svěřil se Vícha.
Základní cíl, tedy postup do play off, se ale Medvědům splnit podařilo. Kádr Zlína by se neměl během letní přestávky výrazněji měnit, Medvědi mají drtivou většinu hráčů pod smlouvami. Rušněji bude kolem zajišťování rozpočtu na novu sezonu. Stále častěji se hovoří o odchodu potravinářské firmy Hamé z pozice generálního sponzora. "Zatím není nic jisté, nemohu ale vyloučit, že se Hamé přesune do role řadového sponzora," prohlásil mluvčí Vícha. (dvo)

Čtenost článku: 835

<<zpět