sport

SPORTOVNÍ JEDNOHUBKY

20.02.2007 - redakce

  • Házenkářky Kunovic získaly pro závěr interligy výraznou posilu. Z prvoligových Otrokovic k nim přišla na hostování do konce sezony spojka Martina Prudká. "Její obrovské zkušenosti nám pomůžou v obraně i v útoku. Naše mladé hráčky vedle ní můžou výkonnostně vyrůst," slibuje si od příchodu Prudké trenér Kunovic Antonín Střelec.
  • Fanoušci aerobiku mají o víkendu 17. – 18. března ve Zlíně možnost zhlédnout 2nd KAMIKAZE Czech Aerobic Open 2007 - mezinárodní mistrovství ČR. Účast zatím přislíbily sportovkyně z 10 států. Organizátoři předpokládají rekordní účast zejména v nejobsazovanějších kategoriích jednotlivkyň: 9 - 11 let a 12 - 14 let. Pro diváky je připraven i doprovodný program a mnoho dalších překvapení. Začátek semifinálových kol je naplánován na sobotu od 11. hodin, finálové boje pak začnou v neděli ve stejném čase.
  • Zlín má velkou šanci mít svého zástupce na olympijských hrách v Pekingu, a to v exotickém sportu – čínském boxu. Možnost vybojovat si nominaci v kategorii nad 90 kilogramů má Jiří Ludva. "Čínský box bude v Pekingu předváděcím sportem a turnaje se zúčastní i čeští reprezentanti. Udělám maximum proto, abych mezi nimi nechyběl," slíbil Ludva.
  • V prvním letošním turnaji extraligy v kolové obsadila dvojice Sokola Zlín–Prštné Jan Krejčí, Martin Struhař předposlední, pátou příčku. Kromě skvělého výkonu v extralize se dvojici podařil další úspěch. Po mnoha letech postoupila dvojice TJ Sokol Zlín Prštné do finále Českého poháru v kolové mužů, které se odehraje v Brně 3. března 2007.
  • Sezonu plnou cestování zažívá hokejový útočník Róbert Tomík. Po krátkém angažmá v Hamé Zlín odešel do švédského Malmö, po pár zápasech se ale přesunul do ruského Novosibirsku. Také tam ale dlouho nevydržel a nakonec se vrátil zpět do zlínského klubu. Tam také zůstane až do konce tohoto ročníku. "Róbert je výborný střelec a byl o něj zájem i jinde. V náš prospěch rozhodly dobré vztahy, které s ním máme," prozradil trenér HC Hamé Ernest Bokroš.
  • Bývalý útočník fotbalového 1. FC Slovácko Jan Nezmar se vrátil zpět do české první ligy. Během zimní přestávky se stal hráčem Liberce, kam přišel ze slovenského Ružomberku.

Čtenost článku: 798

<<zpět