sport

Sezona je mnohem horší než lední hokejisté čekali

01.02.2007 - redakce

Valašské Meziříčí, Kroměříž – Hodně dramatickou sezonu prožívají zástupci Zlínského kraje ve druhé hokejové lize, skupině Východ. Ambiciózní Bobři z Valašského Meziříčí pokazili úvod sezony a místo na čelo tabulky se snaží dostat do jejího středu. Kroměříž byla nejlépe předposlední, po většinu kol je ale na samotném dně. Hanáci jsou proto rádi, že se letos ze druhé ligy nesestupuje.
Bobři prožívají mimořádně divokou sezonu, během které mají už třetího trenéra. Ten současný, Jan Klacl, má za úkol vybojovat nejhůře osmou příčku, ze které se postupuje do play off. "Nic jiného než účast ve vyřazovacích bojích nás nezajímá. Valašské Meziříčí do nich určitě patří," je přesvědčený i proto, že se Bobrům podařilo posílit úspěšný kádr z minulé sezony. Stejně jako v předchozím ročníku Valašské Meziříčí využívá služeb zkušeného obránce Alexeje Jaškina.
Kroměříž před sezonou totálně obměnila kádr a teď zjišťuje, že pouze s mladíky se druhá liga hrát nedá. "Řez mužstvem byl radikálnější než bylo únosné. Máme sice perspektivní tým, ale jen na mladých se prostě stavět nedá. Druhá liga má svou úroveň," přiznal trenér Viktor Hlobil. Jeho cílem pro zbytek sezony je neskončit poslední. "Větší ambice už nemáme. Je to nejhorší sezona v dějinách klubu," mrzí kouče. (dvo)

Čtenost článku: 818

<<zpět