sport

Sportovní jednohubky

01.02.2007 - redakce

  • Plavci SK Zlín vybojovali na zimním mistrovství České republiky dorostu v Plzni solidních 11 medailí. Nejúspěšnější členkou výpravy se stala starší dorostenka Markéta Strapková, která vybojovala na tratích 50 a 100 metrů znak mistrovské tituly. Do finálových závodů celkem proniklo 12 zlínských plavců.

  • Futsalisté Jerevanu Slavičín se stali vítězi prvního ročníku turnaje Amerika Cup ve Valašských Kloboukách. V něm změřili síly futsalisté s hráči sálového fotbalu. V nádherném finále porazil Slavičín tým sálových fotbalistů Kominte Jestřabí A v poměru 6:3.

  • Nejhorší sezonu za posledních dvacet let prožil v minulém roce reprezentant České republiky v trapu Jiří Gach. Sportovní střelec z Otrokovic se tak v tuzemském žebříčku propadl ze druhé na třetí místo. "V národním týmu jsem se ale naštěstí udržel," prozradil jediné pozitivum minulé sezony Gach.

  • Hokejisté Vsetína už nepočítají s účastí v play off. Týmu se naprosto přestalo dařit a jeho ztráta na posledním místě extraligy začíná narůstat. "Play off je pro nás ztracené. Na postup nemáme," přiznal obránce Jiří Kučný. "Vyřazovací boje budou bez nás. To ale neznamená, že zbytek sezony vypustíme," dodal trenér Valachů Rostislav Vlach.

  • Sledge hokejisté Sedící Medvědi Hamé Zlín ukončili jeden a půl letou ligovou neporazitelnost Sparty Praha. Na svém ledě ji porazili 3:0, když branky dávali Šojdr a Julina. Šojdr je navíc prvním českým sledge hokejistou, který Spartě vstřelil v ligovém utkání gól. Výhrou si Zlín zajistil postup do play off, v semifinále se utká se Žraloky z Karlových Varů.

  • Mistrovství České republiky v krasobruslení pro rok 2007 v kategoriích Žactvo a Mladší žactvo se uskuteční od 16. do 19. února na zimním stadionu v Uherském Hradišti. Turnaj pořádá Český krasobruslařský svaz a oddíl krasobruslení TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště.

  • Prvoligovým kuželkářům Sokola Kare Luhačovice patřila po polovině soutěže až osmá příčka. V 11 kolech dokázali nasbírat deset bodů, na první Náchod tak ztráceli devět. Ve druhé části první ligy se chtějí kuželkáři z lázeňského města posunout k medailovým příčkám. "Zatím jsme dopláceli na domácí zaváhání, což chceme zlepšit," slíbil hrající trenér Petr Kudláček.

Čtenost článku: 772

<<zpět