sport

Házenkářky čeká těžký boj o udržení

01.02.2007 - redakce

Tescoma Zlín a Slovácko budou na jaře bojovat o záchranu.

Zlín, Kunovice – Házenkářky Zlína a Kunovic čeká na jaře tvrdý boj o udržení v mezinárodní házenkářské interlize. Po podzimu patřila poslední příčka mezi českými celky Kunovicím, které v deseti utkáních nasbíraly pouhé dva body. Zlín byl mezi českými účastníky interligy předposlední, když získal o pouhé dva body více než jeho rival ze Slovácka.
Zlín počítal s tím, že bude mít v náročné soutěži problémy. Před sezonou jej opustily úderné spojky Kysučanová s Poznarovou a klubu se nepodařilo zajistit adekvátní náhrady. Změnil se i trenér. Zkušený Antonín Střelec odešel do Kunovic a jeho místo na zlínské lavičce převzal Jan Hegar. "Tým se během podzimu dával teprve dohromady. Bodů jsme proto moc nezískali, což je určitě nepříjemné," nezastírá kouč Zlína. Ten ale určitě nepropadá panice a pevně věří, že jeho hráčky se v interlize udrží. "Během podzimu jsme hodně zapracovali na zlepšení obranné fáze, která byla katastrofální. Postupně jsme se zlepšovali a věřím, že na jaře v tomto trendu budeme pokračovat," prozradil důvod svého optimismu Hegar.
Kunovice jsou nováčkem soutěže a na vlastní kůži poznávají velký výkonnostní rozdíl mezi první ligou a interligou. Na podzim dokázaly zdolat jen poslední Partizánské a jsou tak nejvíce ohroženy sestupem. Jejích kouč Střelec ale tvrdí, že jaro ještě může pořadím pořádně zamíchat. "Zatím jsme na tom nejhůře my a Zlín. Na jaře nás ale čeká spousta zápasů a nic jistého nemá třeba ani Písek, který přišel o tahounku Kučerovou. Takže zachránit se například můžeme i na úkor Jihočešek," tvrdí Střelec, který před dvěma sezonami dovedl k mistrovskému titulu zlínské házenkářky.(dvo)

Čtenost článku: 932

<<zpět