sport

Plavecká legenda se loučila

03.01.2007 - redakce

Zlín – Úspěchem domácích plavců skončil 43. ročník Vánoční ceny města Zlína. Málek vyhrál padesátimetrový prsařský sprint, Tomášek triumfoval na trati 400 metrů polohový závod. Celkem zlínští plavci vybojovali deset medailí.
Specialitou mítinku bylo loučení s legendou zlínského i českého plavání Marcelou Kubalčíkovou, která ukončila dlouholetou kariéru. "Závody mi budou chybět, ale přišel čas skončit," přiznala dojatá bývalá reprezentantka, která během své kariéry získala 84 mistrovských titulů. Vánoční cena má mezi českými mítinky zvuk, jde totiž nejstarší pohárový závod na území Československa. "V posledních letech ale termínově kolidujeme s mistrovstvím Evropy. Proto k nám nejezdí tolik reprezentantů jako dříve," posteskl si šéftrenér SK Zlín Petr Přikryl. (dvo)