zpravodajství

Zprávičky z kraje

02.01.2007 - redakce

 • Kroměřížské nádraží dostalo nový kabát
  Kroměříž – Moderně zařízenou budovu využívají od počátku prosince cestující na vlakovém nádraží v Kroměříži. Rekonstrukce nádražního objektu si vyžádala několik milionů korun. Památkově chráněná budova nyní disponuje například novými pokladnami i dvěma prodejnami. Byl vybudován také informační systém. "Stavebními úpravami bylo také vytvořeno důstojné zázemí pro provozní i administrativní zaměstnance. Ve druhém nadzemním podlaží vznikly nocležny a kancelářské prostory, v přízemí pak nové osobní pokladny se zázemím. Stavebně byly rovněž upraveny prostory dopravní kanceláře. Veškeré práce přitom probíhaly za plného provozu," dodal mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.
 • Ve Vsetíně vznikl další stacionář pro seniory
  Vsetín
  – Další denní stacionář pro seniory, který bude určen zejména lidem s poruchami paměti a orientace, byl otevřen počátkem prosince v budově bývalé zvláštní školy ve Vsetíně. "Stacionář bude fungovat od osmi do šestnácti hodin a jeho kapacita bude pět až osm lidí," uvedl Dan Žárský z Diakonie ČCE, která stacionář provozuje. O seniory pečuje tým speciálně vyškolených odborníků, kteří mají dlouholetou praxi v oboru.
 • Valaši mají nový soud
  Valašské Meziříčí
  – Nová pobočka Okresního soudu ve Vsetíně byla v polovině prosince slavnostně otevřena v areálu bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí. "Předchozí působiště bylo provizorní. Přesto jsme na tento moment čekali více než deset let," připomněl předseda okresního soudu Josef Kramář. Stavební úpravy nového sídla trvaly dva roky. Ministerstvo spravedlnosti za ně zaplatilo 115 milionů korun. "Budova prošla kompletní rekonstrukcí. Její zadní část musela být dokonce stržena a znovu postavena," uvedl předseda soudu. Výsledkem přestavby je moderní pracoviště, splňující veškeré technické a bezpečnostní normy. Výborně je řešen například interiér jednacích síní. Celkově se tak zlepší pracovní prostředí soudců.
 • Informační radary brzdí řidiče
  Slovácko
  – Stále více informačních radarů instalují obce na Slovácku. Zařízení, která informují řidiče o jejich aktuální rychlosti, se tak stávají stále častějším jevem především v úsecích, kde dochází k dopravním nehodám. Tento druh radarů sice nedokáže zaznamenat rychle jedoucí vozidlo pro potřeby policie, jeho psychologický efekt je však velmi účinný. Například v Hluku nebo v Uherském Hradišti obce zaznamenaly díky instalaci informačních radarů menší počet dopravních nehod.
 • Policie hlídala lesy na koních
  Zlínsko
  – Do boje proti zlodějům vánočních stromků vyrazila policie na Zlínsku s novou metodou. Po lesích, především v okolí lesních školek, hlídkovali uniformovaní policisté na koních. Jízdní policie se tak stala nedílnou součástí předvánoční taktiky, která pomohla úspěšně snížit množství ukradených vánočních stromků.

Čtenost článku: 915

<<zpět