sport

Inline hokejisté získali stříbro na mistrovství Evropy

01.12.2006 - redakce

Zlín – Inline hokejisté České republiky skončili druzí na mistrovství Evropy organizace FIRS, které se konalo ve francouzském Rouenu. Ze stříbrných medailí se radovali i hráči zlínského týmu Prozax Devils, obránce Pavel Zavrtálek a brankář Petr Hrachovina. Reprezentanti ze Zlínského kraje tradičně patřili k významným oporám a přispěli k dalšímu úspěchu českého týmu.
Češi obhajovali zlato z předchozího šampionátu, který hostilo Německo. Turnajem v Rouenu prošli naprosto hladce, celkově třetím Němcům dokonce nasázeli devět branek.
"Ukázali jsme typicky českou šikovnost a chytrost," prohlásil Pavel Zavrtálek, s 16 kanadskými body (5 gólů + 11 přihrávek) nejproduktivnější český obránce na turnaji.
Sen o zlatu se reprezentaci rozplynul až v posledním utkání, ve kterém se střetla s Francií, která stejně jako Češi neztratila v turnaji ani bod. Protože měli domácí lepší skóre než obhájci titulu, stačila jim k prvenství i remíza. A tu si také uhráli. "Dvakrát jsme vedli, blíže k titulu jsme měli ještě tři minuty před koncem. Francouzi ale stačili vyrovnat. Pomohl jim k tomu rozhodčí, který nás poslal do dvojnásobného oslabení," vrátil se k remíze 2:2 s Francií Zavrtálek.
V českém týmu zavládlo po zisku druhého místa zklamání. "Je to paradox. Na šampionátu jsme neprohráli, přesto jsme titul neobhájili. Doplatili jsme na herní systém turnaje. S tím se nedá nic dělat, musíme si to vynahradit na příštím mistrovství," uzavřel Zavrtálek. "Mrzí nás to. Titul byl hodně blízko," dodal brankář Petr Hrachovina.
Konečné pořadí ME v inline hokeji organizace FIRS: 1. Francie 7 bodů, 2. ČR 7, 3. Německo 4, 4. Itálie 2, 5. Belgie 0. (dvo)

Čtenost článku: 1245

<<zpět