sport

Sportovní jednohubky

01.12.2006 - redakce

  • Ve velmi neobvyklé disciplíně se utkali hokejisté Vsetína a Hamé Zlín. Soupeřili v klusáckých závodech na slušovickém dostihovém závodišti. Jako první projel cílem zlínský obránce Zubíček, následovaný svým spoluhráčem Melenovským a vsetínskou dvojicí Demel, Stantien. Z výhry se ale dlouho netěšil. Protože jeho kůň neklusal, ale cválal, byl diskvalifikován a vítězem se stal Marek Melenovský. "Byl jsem rád, že jsem nespadl. Vše ostatní jsem nechal na koni," přiznal Pavel Zubíček, že styl jeho jízdy nemusel být v pořádku.

  • Po dlouhých 22 letech ukončila plavkyně SK Zlín Marcela Kubalčíková sportovní kariéru. Bývalá reprezentantka se chce nyní věnovat jiným sportům, zejména lyžování a bruslení. "Rozhodně už ale ne na vrcholové úrovni," doplnila Kubalčíková.

  • Fotbalisté 1. FC Slovácko mají nového trenéra. Po domácí porážce s Plzní (0:2) ve 13. kole první ligy odstoupil Jiří Plíšek. Vedení klubu nejprve jeho rezignaci nepřijalo, poté s ním ale smlouvu ukončilo. Do pozice hlavního kouče se posunul dosavadní asistent Pavel Malura, který Slovácko povede minimálně do konce podzimní části fotbalové soutěže.

  • Ke změně na trenérském postu došlo i u druhého prvoligového fotbalového klubu ve Zlínském kraji - FC Tescomě Zlín. Na místo odcházejícího Petra Uličného nastoupil bývalý hráč FC Tescoma a dlouholetý asistent několika zlínských trenérů Pavel Hoftych. Jde o jeho trenérskou premiéru v první české fotbalové lize.

  • Triatlonista Petr Vabroušek obsadil na legendárním Ironmanovi na Havaji 68. příčku. Závod mu nevyšel kvůli nehodě, během cyklistické části totiž spadl s kolem do neoznačené díry. "Pád a následná dvacetiminutová ztráta mě připravily o možnost bojovat o špičkový výsledek. Závod jsem ale nezabalil a i přes mnohé odřeniny jsem jej alespoň dokončil," řekl Vabroušek.

  • Tažení házenkářů Gumáren Zubří Pohárem EHF skončilo ve třetím kole. V něm nestačili na ruské Dinamo Astrachaň, se kterým prohráli 22:37 a 29:36. Oba duely se hrály na palubovce ruského celku, protože klasický dvojzápas doma-venku by byl pro zuberský klub příliš finančně náročný. V prvním kole evropského poháru Zubří vyřadilo kyperský Cyprus College, ve druhém rumunské Targu-Jiu.

Čtenost článku: 1091

<<zpět