sport

Stolní tenisté vyrazili do Superligy

01.12.2006 - redakce

Radek košťál  |  foto: Petr Říha

Zlín – Stolní tenisté Avexu Zlín dosáhli největšího úspěchu v klubové historii. S předstihem si dokázali zajistit účast ve čtvrtfinále mezinárodní Superligy, což je po Lize mistrů druhá nejprestižnější týmová soutěž v Evropě.
Před začátkem soutěže si Avex vytýčil za cíl postup ze čtyřčlenné skupiny, do níž byl nalosován společně s rakouským Innsbruckem, týmem Kecskemeti z Maďarska a chorvatským Záhřebem, který byl největším favoritem. Jenže už první vzájemný souboj na horké balkánské půdě naznačil, že by se Zlín nemusel spokojit jen s bojem o druhou postupovou příčku ze skupiny. "Podali jsme skvělý výkon. Kluci předváděli neskutečné výměny," prohlásil k nečekané výhře 6:4 v Záhřebu zlínský trenér Vratislav Oslzla.
Po výhrách nad Kecskemeti a v Innsbrucku stačila Avexu k postupu z prvního místa i domácí remíza se Záhřebem, kterou nakonec ve skvělé atmosféře v hale Zelené uhrál. "Bod jsme zachraňovali v posledních dvouhrách. Jsem nadšený, že se nám to podařilo," vrátil se Oslzla k remíze 5:5. Superligového nováčka čeká v listopadu ještě poslední duel v základní skupině na stolech Kecskemeti. Výsledek už ale nebude mít vliv na konečné pořadí ve skupině. Z prvního místa postoupí Zlín, druhý skončí překvapivě Záhřeb, jenž měl přitom podle hodnocení hráčů druhý nejlepší tým v šestnáctičlenné soutěži. "Postupem z prvního místa jsme dosáhli dosud největšího úspěchu v historii klubu. Navíc jsme se ve čtvrtfinále vyhnuli Niederösterreichu, který obhajuje prvenství," podotkl spokojený předseda zlínského Avexu Antonín Výmola. (dvo)

Čtenost článku: 936

<<zpět