rozhovor

Tereza Maxová pomáhá dětem

30.11.2006 - redakce

Koncem října jste ve spolupráci se Zlínským krajem založila fond Terezy Maxové pro Zlínský kraj. Jaký je jeho účel?
Účel fondu je pomoci opuštěným dětem, které vyrůstají v kojeneckých ústavech, dětských domovech či pěstounských rodinách Zlínského kraje. Fond je rovněž otevřen místním neziskovým organizacím, které se také věnují této problematice.


Jak moc vám vaše popularita pomáhá při získávání podpory dětem?
Pomáhá. To si zřetelně uvědomuji. Díky zájmu médií a možnosti komunikovat na veřejnosti činnost nadace, postupně vzrůstá i zájem dárců.


Máte kontrolu nad tím, kam putují finanční prostředky určené na pomoc dětem?
Určitě. Jsem čestnou členkou grantové komise, která prostředky rozděluje. Fond pro Zlínský kraj je rozděluje v otevřeném grantovém řízení, kdy mají šanci všichni ti, kteří se o děti bez rodičů starají, poslat svoji žádost. My z došlých žádostí vybereme ty nejpotřebnější.


Obyvatelé našeho regionu velmi oslovil moment, kdy jste společně s jedním z chlapců z vizovického dětského domova představila v přítomnosti legendárního fotbalisty Pelého české fotbalové dresy. Nyní jste se do Zlínského kraje znovu vrátila. Máte k našemu regionu bližší vztah?
Ačkoli z něj nepocházím, tak musím říct, že se k vám moc ráda vracím. Jsem ráda, že nyní to bude díky Fondu pro Zlínský kraj pravidelně.


Co je podle vás pro děti nejdůležitější?
To je myslím ta nejjednodušší otázka, kterou jsem kdy dostala. Láska a rodina.


Je přínosem spolupráce s takovou institucí jako je Zlínský kraj?
Bezesporu. Díky kraji a zejména podpoře pana hejtmana Libora Lukáše jsme Fond pro Zlínský kraj otevřeli. (kra)

Čtenost článku: 1276

<<zpět