zpravodajství

Kraj má rychlostní silnici, dálnice bude v roce 2008

24.11.2006 - redakce

Zlín – Zlínský kraj se konečně zbavil nálepky regionu bez rychlostní komunikace či dálnice. Na konci října byl uveden do provozu severovýchodní obchvat Otrokovic, který je součástí rychlostní komunikace R55 z Olomouce do Břeclavi. Silnice sice stále ještě existuje hlavně na papíře, na skutečnosti, že kraj má konečně komunikaci dálničního typu, to ale nic nemění. V roce 2008 by navíc do kraje měla dorazit i dálnice D1.
Severovýchodní obchvat Otrokovic je jednou z vůbec prvních částí R55. "Nový úsek je významný hlavně pro uklidnění dopravní situace v Otrokovicích, jež je poznamenána především tranzitem do Zlína," uvedl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Petr Laušman. Po svém dokončení R55 uleví mnoha dalším sídlům na trase silnice I/55. Na území Zlínského kraje budou práce pokračovat v roce 2008, kdy by se měli stavbaři pustit do jihovýchodní části otrokovického obchvatu.
Řidiči ze Zlínského kraje se tak zřejmě dříve než dalších úseků R55 dočkají dálnice D1, která nyní končí u Vrchoslavic v Olomouckém kraji. Aby dálnice dorazila až do Kroměříže, musejí stavbaři dokončit tři úseky. Podle Laušmana by měly být všechny hotové do konce roku 2008. Za Kroměříží bude dálnice pokračovat kolem Hulína až do Lipníku nad Bečvou.
U Hulína tak vznikne nejdůležitější křižovatka ve Zlínském kraji. Setkají se zde dálnice D1 a rychlostní komunikace R55 a R49. Na první etapě R49 začnou stavbaři pracovat již příští rok. (nej)

Čtenost článku: 1561

<<zpět