zpravodajství

Zprávičky z kraje

24.11.2006 - redakce

 • Lidé v kraji podvádějí při nemocenské nejvíce v republice
  Zlínský kraj – Dvaačtyřicet dní – taková je průměrná délka nemocenské obyvatel Zlínského kraje. Uvádí to letošní statistika České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Zlínský kraj je v tomto žebříčku na druhém místě v republice. Před ním je už jen Moravskoslezský kraj. Pracovníci ČSSZ také odhalili při kontrolách nemocných téměř dvě stovky lidí, kteří porušili povinnosti a například nebyli v době nemocenské k zastižení. Některým z nich byly dávky sníženy, mnohým zcela odebrány. V tomto negativním směru jsou obyvatelé Zlínského kraje mezi prvními v České republice.

 • Nejmladší starosta v České republice je ze Zlínského kraje
  Slavkov – Nejmladší starosta v České republice pochází ze Zlínského kraje, konkrétně z obce Slavkov u Uherského Brodu. Teprve dvacetiletý Petr Vladovič uspěl při nedávných komunálních volbách. Student Vysoké školy báňské hodlá v obci především udržet mladé lidi.

 • Rodiče s dětmi pozorovali vzácné druhy netopýrů
  Beskydy – Šest druhů vzácných netopýrů si mohly počátkem listopadu prohlédnout na čtyři desítky účastníků semináře ochránců přírody z Valašska. Zájemci, mezi nimiž převládali rodiče s dětmi, se při pozorování ohrožených druhů těchto malých savců seznámili i s možnostmi jejich ochrany, zajímavostmi z jejich života či mapováním výskytu například v Beskydech.

 • Den veteránů připomněl konec první světové války
  Valašské Meziříčí – Den veteránů si 11. listopadu ve Valašském Meziříčí připomněli členové Českého svazu bojovníků za svobodu. Společně se zástupci radnice položili květy a věnce u tří pomníků obětem světových válek. Oslavili tak společně osmaosmdesáté výročí ukončení první světové války.
  Den veteránů vznikl v roce 2001 jako vzpomínka na kapitulaci Německa, k níž došlo právě 11. listopadu 1918 ve francouzském provinčním městečku Compiegne.

 • Strážníci v Kroměříži začali měřit rychlost
  Kroměříž – Nový silniční zákon začala v plné míře využívat Městská policie Kroměříž. Kroměřížská radnice totiž koupila moderní mobilní radarové zařízení, s nímž nyní strážníci kontrolují rychlost projíždějících vozidel ve městě. Radar může měřit rychlost ve více jízdních pruzích najednou a citlivé zařízení umožňuje odhalovat přestupce i v nočních hodinách.
  Měřicí zařízení je nainstalováno ve služebním vozidle, se kterým je možné při zjišťování rychlostí řidičů buď stát na místě, nebo projíždět městem. Vedení městské policie hodlá v příštím roce do automobilu s radarem instalovat také platební terminál pro řidiče, kteří nemají hotovost a jsou ochotni zaplatit pokutu platební kartou.

Čtenost článku: 1313

<<zpět