zpravodajství

Zprávičky z kraje

27.10.2006 - redakce

 • V kraji vznikají dvě elektrárny
  Zlín
  - Stavby dvou ekologických elektráren začaly v říjnu ve Zlínském kraji. Obec Bohuslavice nad Vláří staví vodní elektrárnu na jezu na řece Vlára, společnost z Uherského Hradiště pak zahájila výstavbu solární elektrárny v průmyslové zóně v Ostrožské Lhotě. Obě zařízení budou po dokončení dodávat elektrický proud do rozvodné sítě. Bohuslavice za stavbu zaplatí asi osm milionů korun, soukromý investor z Uherského Hradiště pak zhruba 200 milionů korun. Na obě elektrárny se podařilo získat dotace.

 • Kroměříž vydala turistické materiály
  Kroměříž
  - Soubor nových turistických materiálů vydala kroměřížské radnice. Tucet skládaček souborně nazvaných Kroměřížská zastavení vyšel ve třech jazykových mutacích v celkovém nákladu 60.000 kusů. Jednotlivé materiály seznamují návštěvníky města například s kroměřížskými náměstími, mincovnou či galerií. Součástí projektu na podporu turistiky, který si vyžádal takřka čtyři miliony korun, je i kniha s fotografiemi města.

 • Stavba silnice u Meziříčí se asi zastaví
  Valašské Meziříčí
  - Stavba Palačovské spojky, která má napojit Valašské Meziříčí na dálniční síť, se v příštím roce zřejmě zastaví. Dosud přitom stát do stavby silnice z Meziříčí do Lešné investoval asi 115 milionů korun, na příští rok ale v rozpočtu není na stavbu ani koruna. Palačovská spojka se má přitom v budoucnu stát součástí rychlostní komunikace R35. Radnice proti prodlužování výstavby protestuje a chce se pokusit současný stav změnit.

 • Okolí kostela v Kunovicích zdobí sochy
  Kunovice
  - Sousoší s názvem Ježíš Kristus a apoštolové zdobí od začátku října okolí kostela v Kunovicích. Autorem je slovenský řezbář Andrej Irša, který použil dubové dřevo a po dokončení sochy natřel speciálním nátěrem. Požehnání soch, které bylo vyvrcholením letošních hodů, se ujal arcibiskup Jan Graubner. Kromě soch se okolí kostela dočkalo i terénních úprav, vznikl zde například otevřený prostor s parkovou úpravou.

 • Talentované děti ze Zlínského kraje budou mít samostatnou třídu
  Zlín
  - Mimořádně talentované děti budou mít v kraji vlastní třídu. Od příštího roku budou moci zřejmě docházet do základní školy ve Zlíně-Malenovicích, kapacita třídy bude asi osm žáků. Těšit se mohou na individuální výuku. Podle odborníků jsou v populaci dvě až tři procenta nadaných dětí.

 • Nádraží čeká další rekonstrukce
  Valašské Meziříčí
  - V řádu několika milionů korun se budou pohybovat náklady na další etapu rekonstrukce uzlové železniční stanice ve Valašském Meziříčí. Při ní by měla být nástupiště zkrácena a obnovena dlažbou a izolací proti průsakům vody.

Čtenost článku: 1036

<<zpět